Sağlık Bakanlığına 25 Bin Kamu Personeli Alımı Gerçekleştirilecek Kadro Dağılımı Belli Oldu

Sağlık Bakanlığı kadro dağılımı belli oldu mu? ne zaman belli olacak?
Sağlık Bakanlığına 25 Bin Kamu Personeli Alımı Gerçekleştirilecek Kadro Dağılımı Belli Oldu

Sağlık Bakanı Koca yapmış olduğu açıklamada personel alımları ile ilgili olarak şunları söyledi. Yapılan Yeni Şehir Hastanelerinin bir çok personel açığını söyledi.

Personel alımların ihtiyaca göre alınacağını söyleyerek. Yeni şehir hastanemiz Ankara Bilkent Şehir Hastanesiyle başlanacağını bu bağlamda 12 Bin’in üzerinde kamu personel alınacağını söyledi.

Bakan Koca alımı yapılacak personeller için bu ay içerisinde duyuruya çıkacaklarını belirtti. Duyuruların Nisan ayı içerisinde gerçekleşebileceğini söyleyen Bakan Koca kadro dağılımlarıyla ilgili olarak bilgiler verdi.

Kadro dağılımı: 55 kişi çağrı merkezi görevlileri, 500 kişi mutfak aşçı ve yardımcısı, depocu, bulaşıkçı, 664 yönlendirme tıbbı sekreter  refakat ve hasta taşıma, 62 otopark görevlisi, 978 temizlik görevlisi, 314 destek görevlisi, 450 hastane güvenliği personeli ayrıca  Ebe, Hemşire, laborant, doktor gibi birçok meslek dalından alım yapılacak.

Bu haber eklendi 1100 kez görüntülenmiştir.
ETİKETLER: Sağlık Bakanlığı kadro dağılımı belli oldu muSağlık Bakanı KocaYeni Şehir HastaneleriPersonel alımlarıAnkara Bilkent Şehir HastanesiBakan Koca kadro dağılımları
memuratamalari.com:
Diğer Personel Alımı haberleri
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3279 TL 5.3492 TL
Euro
EURO
4.8570 TL 4.9260 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
DÜNYA
SİYASİ PARTİLER