Reklamı Geç
Advert

20 Bin Polis 7500 Bekçi Alımı Yapılacak

Yayımlanan KHK ile önlisans mezunlarına polis olma yolu açıldı. Bu kapsamda 32 Bin 12 polis ve mahalle bekçisi alımları yapılacak.

20 Bin Polis 7500 Bekçi Alımı Yapılacak
20 Bin Polis 7500 Bekçi Alımı Yapılacak Sıla
Bu içerik 44661 kez okundu.

Geçtiğimiz günlerde yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname ile önlisans mezunlarına polis olma yolu açılmıştı. Önlisans mezunu polis alımı için onay geldi. Adaylar büyük bir heyecanla bekçi ve polis alımı tarihlerini bekliyorlar. Peki bekçi ve polis alımları ne zaman yapılacak?

Resmi Gazetede yayımlanan KHK'ye göre 32 Bin kişilik kontenjan belirlendi. Bu kapsamda Emniyet Genel Müdürlüğü merkez teşkilatında 1 Özel Harekat Başkanı, 3  Özel Harekat Başkan Yardımcısı, 2 bin Polis Memuru olmak üzere toplam 3 bin 400 kadro oluşturuldu. Genel Müdürlük taşra teşkilatında 8 özel harekat müdürü, 500 komiser muavini, 20 Bin polis memuru,  7 500 çarşı ve mahalle bekçisi olmak üzere toplam 32 Bin 12 kadro açıldı.

Emniyet Genel Müdürlüğü personel alımları hakkında detaylı bilgiyi ilerleyen günlerde Polis Akademi Başkanlığı ve Emniyet Müdürlüğü'nün yayınlaması bekleniyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü başvuru tarihleri yayınlandığında facebook grubumuz Güncel Haber Servisinde sizlerle paylaşacağız.

memur alımı personel alımı i ş ilanı
Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Havalimanlarına 3 Bin 619 Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılacak
Havalimanlarına 3 Bin 619 Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılacak
O Kurum: KPSS’den 55 Puan İle Memur Alımı Gerçekleştirecek
O Kurum: KPSS’den 55 Puan İle Memur Alımı Gerçekleştirecek