20 Bin Polis 7500 Bekçi Alımı Yapılacak

Yayımlanan KHK ile önlisans mezunlarına polis olma yolu açıldı. Bu kapsamda 32 Bin 12 polis ve mahalle bekçisi alımları yapılacak.

20 Bin Polis 7500 Bekçi Alımı Yapılacak
Bu içerik 43109 kez okundu.
Devlet Teşviği

Geçtiğimiz günlerde yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname ile önlisans mezunlarına polis olma yolu açılmıştı. Önlisans mezunu polis alımı için onay geldi. Adaylar büyük bir heyecanla bekçi ve polis alımı tarihlerini bekliyorlar. Peki bekçi ve polis alımları ne zaman yapılacak?

Resmi Gazetede yayımlanan KHK'ye göre 32 Bin kişilik kontenjan belirlendi. Bu kapsamda Emniyet Genel Müdürlüğü merkez teşkilatında 1 Özel Harekat Başkanı, 3  Özel Harekat Başkan Yardımcısı, 2 bin Polis Memuru olmak üzere toplam 3 bin 400 kadro oluşturuldu. Genel Müdürlük taşra teşkilatında 8 özel harekat müdürü, 500 komiser muavini, 20 Bin polis memuru,  7 500 çarşı ve mahalle bekçisi olmak üzere toplam 32 Bin 12 kadro açıldı.

Emniyet Genel Müdürlüğü personel alımları hakkında detaylı bilgiyi ilerleyen günlerde Polis Akademi Başkanlığı ve Emniyet Müdürlüğü'nün yayınlaması bekleniyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü başvuru tarihleri yayınlandığında facebook grubumuz Güncel Haber Servisinde sizlerle paylaşacağız.

memur alımı personel alımı i ş ilanı
Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YÖK Memur Alımına Kimler Başvuru Yapabilir?
YÖK Memur Alımına Kimler Başvuru Yapabilir?
Yalova Altınova SYDV KPSS Puanı İle Memur Alıyor
Yalova Altınova SYDV KPSS Puanı İle Memur Alıyor