Reklamı Geç
Advert

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Personel Alımı Hakkında Önemli Açıklama

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli DPB’den Personel Alımı Talep Ettik Açıklaması Yaptı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Personel Alımı Hakkında Önemli Açıklama
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Personel Alımı Hakkında Önemli Açıklama Admin
Bu içerik 536 kez okundu.

Manisa Milletvekili olarak görev yapan Bekir Başevirgen, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye yönelik olarak bir soru önergesi hazırladı. Bu önergede Tarım ve Orman Bakanlığı’na ne kadar personel alımı yapılacağı ve bunun ne zaman gerçekleştirileceği soruldu.

Bakan Pakdemirli ise bu soru önergesine yazılı olarak cevap verdi. Bakanlığa yapılacak alımların ÖSYM tarafından gerçekleştirildiğini belirten Bakan Pakdemirli, kendilerinin 10.551 personel alımı için talepte bulunduklarını aktardı. 

Norm Kadro Çalışması; 10.551 personel alımı için talepte bulunulduğu ancak henüz bir cevap gelmediği eski bakan Eşref Fakıbaba döneminde de dile getirilmişti. 

Bu dönemin ardından bakanlığın mülga edilmesi ve ardından yeni bir bakanlığın kurulması ile birlikte norm kadro çalışmaları da yeniden başlamak durumunda kaldı.Fakat buna rağmen Bakan Pakdemirli 10.551 personel alımı için talepte bulunduklarını aktardı. 

Eski bakan dönemindeki talepler aynıyla geçerliliğini koruyor. 20 ayı geçkin bir süredir atama bekleyen mühendisler ve veterinerler gibi tüm personeller atamaların biran evvel yapılmasını talep ediyor. 

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli DPB Personel Alımı Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Tarım ve Orman Bakanlığı ÖSYM 10.551 personel alımı Norm Kadro Çalışması
Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adalet Bakanlığı: 10 Bin Kamu Personel Alımı Gerçekleştirecek
Adalet Bakanlığı: 10 Bin Kamu Personel Alımı Gerçekleştirecek
Elektrik Fatura Desteği PTT Üzerinden Başlıyor
Elektrik Fatura Desteği PTT Üzerinden Başlıyor