Reklamı Geç
Advert

Sağlık-Sen’den Kadınlar Günü Paneli

Sağlık-Sen, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için, ‘Hayatımızın Gerçek Kahramanı; Kadınlar’ paneli düzenleyecek.

Sağlık-Sen’den Kadınlar Günü Paneli
Bu içerik 261 kez okundu.
Devlet Teşviği

     Panele, AK Parti Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, 15 Temmuz darbesinde, kamyonuyla köprüye gelen Şerife Boz, darbecilerin silah zoruyla bildiri okuttukları TRT Spikeri Tijen Karaş, AK Parti Ankara Milletvekili Jülide Sarıeroğlu, Otizm Federasyonu Başkan Yardımcısı Fatma Kilci Kavas ve Araştırmacı Dr. Keziban Avcı konuşmacı olarak katılacak.

      Panel, 6 Mart Pazartesi günü, Ankara Bera Otel’de yapılacak.
Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş yaptığı açıklamada, hayatımızın gerçek kahramanlarının kadınlar olmasına karşın gerek çalışma hayatında gerek sosyal hayatın içinde kadınların çözülmesi gereken sorunları olduğunu vurgulayarak, “Kadınların hayatlarındaki zorlukların giderilmesi, toplumsal bir sorumluluk. Çalışma hayatlarında olsun, sosyal hayatın içinde olsun kadına yönelik şiddet, mobbing ve taciz sona ermiş değil. Bütün bu sorunların çözülmesi, aslında hepimizin sorunlarının çözülmesi anlamına gelir” şeklinde konuştu.
Memur-Sen ve Sağlık-Sen olarak kadına yönelik ayrımcılığa karşı çıktıklarını hatırlatan Memiş, iş ve öğrenim hayatındaki başörtüsü yasağının kaldırılmasının çabalarının sonrası olduğunu kaydetti. Düzenleyecekleri bu panelle, hayatın her alanındaki kadınları buluşturacaklarını, tecrübe paylaşımında bulunulacağını belirten Memiş, yaşanan kahramanlık hikayelerini bir de kendilerinden dinleyeceklerini söyledi.

Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adalet Bakanlığı Gardiyan ve Zabıt Katibi Alımı İçin Son Günler
Adalet Bakanlığı Gardiyan ve Zabıt Katibi Alımı İçin Son Günler
Erzurum Teknik Üniversitesi Akademik Personel Alımı Yapıyor
Erzurum Teknik Üniversitesi Akademik Personel Alımı Yapıyor