Reklamı Geç
Advert

PTT Yeni Dönem Memur Alımları Yapılacak Mı?

Adaylar büyük bir merakla PTT'nin personel alımı yapmasını bekliyor. Ayrıntılar haberimizde...

PTT Yeni Dönem Memur Alımları Yapılacak Mı?
PTT Yeni Dönem Memur Alımları Yapılacak Mı? Sıla
Bu içerik 14294 kez okundu.

Adaylar büyük bir merakla PTT'nin personel alımı yapmasını bekliyor. Bu konu ile ilgili internette pek çok araştırma yapılıyor. Peki PTT yeni dönem alımları yapılacak mı?

Adaylar büyük bir merakla PTT personel alımlarını bekliyor. PTT 2017 yılı içerisinde 3 kez personel alımı yaptı. PTT 2017-1 memur alımları sorunsuz bir şekilde yapılmıştı. PTT personel alımları ilanları yayınlandığında vakit kaybetmenin sizlerle paylaşıyoruz.

PTT 2017-2,  PTT 2017-3 alımları Danıştay kararıyla durdurulma kararı almıştı. 

PTT'den 2017 alımlarıyla ilgili olarak PTT bünyesinde çalışmak isteyen adayları ilgilendiren bir karar alındı. PTT personel alımlarıyla ilgili Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu tarafıdan alınan bazı kararlar kamuoyuna yansıdı. PTT A.Ş kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla bir açıklama yapmıştı.

Yapılan açıklamada; " Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın teşvikleri ile başlatılan istihdam seferberliği kapsamında, Cumhuriyetin 100. yılı hedefleri doğrultusunda 2017 yılında 5000 personel alımı planlanmış ve alımına hızla başladığı belirtilen duyuruda PTT personel istihdamı Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketinde Çalıştırılacak İdari Hizmet Sözleşmeli Personel Hakkında Yönetmelik gereğince yapılmaktadır.'' açıklaması yapılmıştı.

Bu kapsamda" PTT tarafından yapılan 2017/2, 2017/ 3 personel alımlarının yürütülmesinin durdurulması adına karar verilmiş olduğundan ilgili alımlar süresince başvuru yapan adayların mağdur edilmemesi ve ihtiyaç duyulan personelin ihtiyacı için gerekli olan düzenlemeler yapılarak mer-i mevzuat çerçevesinde yeniden personel alımı ilanına çıkılacaktır." açıklaması yapıldı.

PTT personel alımlarının Danıştay kararıyla durdurulması adayların mağduriyetine sebep olmuştu. PTT personel alımının iptal edilmesiyle adaylar  yeni alım ilanının yayınlanması bekleniyor. Adayların mağdur edilmemesi için çalışmaların devam ettiğini, adayların yerleştirme işlemlerinin tamamlanması için planlamalar yapıldığı haberi verildi.

2018 yeni dönem PTT personel alımı yapılması bekleniyor. ANcak 2018 PTT alımları ile ilgili net bir açıklama yapılmadı. PTT personel alımları PTT resmi internet sitesinde İnsan Kaynakları aracılığıyla adaylara duyuruluyor. 2018 personel alımları ile ilgili net bir duyuru yayımlanmadı. Alımlar başladığında facebook grubumuzda sizleri bilgilendireceğiz.

Memur alımı, İŞKUR ilanları, banka personel alım ilanlarını facebook grubumuz Güncel Haber Servisinden takip edebilirsiniz.

İŞKUR İŞ  Garantili Eğitim Sadece 860 kİşi Alınıyor Detaylar İçin TIKLAYINIZ 

MEMUR ALIM İLANLARINDAN ANINDA HABERİNİZ OLMASINI İSTİYORSANIZ TIKLAYINIZ

 

PTT PTT alımları
Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Havalimanlarına 3 Bin 619 Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılacak
Havalimanlarına 3 Bin 619 Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılacak
O Kurum: KPSS’den 55 Puan İle Memur Alımı Gerçekleştirecek
O Kurum: KPSS’den 55 Puan İle Memur Alımı Gerçekleştirecek