Maarif Müfettişleri Mülakat İtiraz Sırasında

Aralık ayında Milli Eğitim Bakanlığı'nda maarif müfettişi olmak için uğraş veren maarif müfettişleri bu kez de mülakatlara itiraz için kuyruğa girdi.

Maarif Müfettişleri Mülakat İtiraz Sırasında
Bu içerik 1351 kez okundu.
Devlet Teşviği

     Milli Eğitim Bakanlığı’nda maarif müfettişi olmak için Aralık’ta bakanlık binası önünde uzun kuyruklar oluşturan maarif müfettişleri bugün de mülakat sonuçlarına itiraz etmek için aynı binada uzun kuyruklar oluşturdu.
     Geçtiğimiz aylarda, MEB’in Teftiş Kurulu Başkanlığı Bakanlık Maarif Müfettişi Mülakat ve Atama Kılavuzu'nu yeniden yayınlaması üzerine, Milli Eğitim Bakanlığı Bakanlık Maarif Müfettişi mülakatına; maarif müfettişi, eğitim müfettişi, milli eğitim denetçisi ve il eğitim denetmeni unvanlarını ihraz etmiş olup Bakanlık teşkilatında görevli olanlar, Milli eğitim uzmanı ve milli eğitim uzman yardımcılarından yönetmelikte belirlenen yabancı dil ve tez şartını karşılayanlar, başvuruda bulunabilecekti.
Bunun üzerine bin 800 maarif müfettişi, mülakata girdi. 500 kişinin alınacağı mülakat sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte yüzlerce maarif müfettişi itiraz etmek için bakanlık önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YÖK Memur Alımına Kimler Başvuru Yapabilir?
YÖK Memur Alımına Kimler Başvuru Yapabilir?
Yalova Altınova SYDV KPSS Puanı İle Memur Alıyor
Yalova Altınova SYDV KPSS Puanı İle Memur Alıyor