Reklamı Geç
Advert

İş Yönlendirme Garantili Eğitim: 860 Kişi Alınacak!

İŞKUR'un yetkilendirdiği Özel İstihdam Ofisi'nin yapmış olduğu program yoğun firma başvurusu üzerine 2018 yılı kayıtları başladı.

İş Yönlendirme Garantili Eğitim: 860 Kişi Alınacak!
İş Yönlendirme Garantili Eğitim: 860 Kişi Alınacak! Sıla
Bu içerik 872938 kez okundu.

İŞKUR'un 812 BELGE NO'lu 14.12.2015 tarihinde yetkilendirmiş olduğu özel istihdam ofisinin yapmış olduğu program ile eğitim alan her bireyi başarı durumu ile yönlendirmesini sağlıyor. Yönlendirilme yapılan kurumların bir çoğu 4447 Sayılı Kanunun geçici 10.maddesinde öngörülen Sigorta Primi  alan kurumlardan oluşmaktadır.


Ön Başvuru formu (Programa kabul edilip ,edilmeyeceğinizi buradan sorgulatabilirsiniz)

 

Bu destek nedir ve kimler yararlanabilir?

Destekler birçok kurum tarafından yapılmaktadır. Bütün desteklerin ortak amacı ise kendi elemanını kendin yetiştirme ve iş öğretmeye yönelik desteklerdir. Yönlendirme yapılan kurumların İŞKUR, KOSGEB ve Avrupa Fonlarından biri yada birkaçından aldıkları maaş ve sigorta destekleri ile bu konudaki istihdam sıkıntısı çözülmesi hedeflenmektedir. Yönlendirme yapılan firmaların adaylar için teklif ettiği ücret aralığı 1400 - 3750 TL arasındadır. Teklif edilen ücretler firmalara göre değişiklik gösterebilir.

İŞKUR Tarafından Tebliğ Edilen Teşvik Metninin Tamamını Görmek İçin Buraya Tıklayın

Ön Başvuru formu (Programa kabul edilip ,edilmeyeceğinizi buradan sorgulatabilirsiniz)

 

 

 

 

Eğitimin İçeriği Nedir?

Eğitim programının içeriği İnsan Kaynakları Uzmanlığı. Ülkemizde hemen hemen her şirketin İnsan Kaynakları departmanı bulunmaktadır. Şirketler, verdiği önemli kararlarda adım atarken İnsan Kaynakları departmanına ihtiyaç duyar. Günümüzde İnsan Kaynakları bir şirketin işe alımlarda, çalışma saatlerinden personellerin sorunlarına kadar her şeyin aslında idari olarak yönetildiği bölümdür. Yani kısacası İnsan kaynakları işyerlerinde ihtiyaç duyulan insan gücünü karşılamak ve verimli kullanmak için oluşturulmuş bölümün adıdır.

Eğitim ve Sertifika Süreci nasıl oluyor?

Eğitimi İŞKUR'dan değil Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı özel bir eğitim kurumundan alıyorsunuz. Bu eğitim 2 ay sürüyor ve uzaktan eğitim olarak internet üzerinden veriliyor. Eğitimi tamamladıktan sonra yine M.E.B. onaylı tamamlama sınavına giriyorsunuz. Bu sınavdan geçer puan aldığınızda programa ait sertifika almaya hak kazanıyorsunuz. Sertifikalar  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından onaylanmaktadır.

 

Sertifikamı aldıktan sonra ne yapmalıyım?

Sertifikanızı aldıktan sonra yine İŞKUR'dan değil fakat İŞKUR'un yetkilendirilmiş olduğu Özel İstihdam Bürosu aracılığıyla İşe Yönlendirme aşamasına geçmiş bulunuyorsunuz. Bu Özel İstihdam Büroları'nın İŞ YÖNLENDİRME yetkisi bulunmasından dolayı sizi anlaşmalı olduğu diğer firmalar ve şirketlerle görüşmenizi ve iş başvurusu yapmanızı sağlıyor. Bu yıl yapılan anlaşmalarda ise firmaların 860 kişiyi alacaklarını belirtmesi üzerine Teşvik Programı tekrar açıldı. Yani 860 kişi işe yerleştirilecek.

İş Yönlendirmesi yapan ve İŞKUR'a bağlı Özel İstihdam Bürosunu Buraya Tıklayarak Görebilirsiniz.

Başvuru için aşağıdaki formu doldurmanız yeterlidir. Evraklarınızı gönderdikten sonra sistem kabul onayına sunulur. Evrak onayınız geldiği takdirde eğitim ücretiniz 4.500 TL yerine sadece vergi kısmına denk gelebilecek tutar olan 550 TL vererek başvurabiliyorsunuz. Aksi takdirde programa kayıt olmanız yada teşviklerden yararlanmanız bu durumda imkansız.

Ön Başvuru formu (Programa kabul edilip ,edilmeyeceğinizi buradan sorgulatabilirsiniz)

 

 

Not 1: Haberde belirtilen 550 TL olan ücret İnsan Kaynakları alanında yapılacak olan eğitimin ücreti olup kursiyerin evraklarının kabul edilmesi halinde ödeyeceği tutardır. İstihdam ve yönlendirme aşamasında kursiyerlerden herhangi bir ücret alınmayacaktır.

4904 sayılı kanun gereği kursiyerlerden iş yönlendirme ve yerleştirme süreçlerinde ücret alınması yasaktır.

Not 2: Eğitimler, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı özel eğitim kurumu tarafından uzaktan eğitim olarak internet üzerinden verilecektir. Eğitim programının bitmesinin ardından yapılacak olan iş yönlendirmeleri ise İŞKUR'un yetkilendirmiş olduğu Özel İstihdam Bürosu tarafından yapılacaktır.

İş Yölendirme Garantili Eğitim İŞKUR İnsan Kaynakları
Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
suat     2018-01-31 formu doldurunca sizi arıyorlar ankara istanbul izmir nere size atandı ise, sizi aradıklarında şehrinizdeki kontenjanı sorun . sonra sizi eğitimden sonra hemen işe yönlendirmenizi yapıyorlar zaten , önemli olan başvurup şehrinizde teşvik programına kabul edilebilmek,
rıza sevgisoz     2018-01-31 için sizi alıyor ve sonrasında sizin maaş ve sigortanızı şirkete yük getirmeden ödüyor. şirket sizi işten çıkarırsa ceza ödüyor yani devletin kontrolünde , diğer ıvır zıvır işkurun yaptığı programlardan değil yani. işkur yapmıyor zaten ,işkur bu yetkileri dağıtmış , şirketlerde birleşerek nasıl faydalanırız demişler onlarda kendimiz yetiştirelim kendimiz alalım herkes kazansın demişler. özeti bu inşallah sizlere faydası olur. allah hepinizi muvaffak etsin.
rıza sevgisoz     2018-01-31 Arkadaşlar hayırlı uğurlı olsun benim başvurum kabul edildi. allah utandırmasın , kardeşim ve bir arkadaşım ile başvurduk onlara red geldi .neden geldi anlamadık . Kısaca özet geçeyim ilk haberin içinde bir form var doldurun zaten mesai saatleri içinde hemen arıyorlar. evraklarınızı istiyorlar ve uygunluk çıkarsa zaten katılabilirsiniz. koç sabancı hilton herkes bu sistemin içinde ben başvurmadan önce daha basit bir sistem olarak algıladım. ciddiyetini yeni yeni anlıyoruz. devlet sizi yetiştirme
hatice g     2018-01-31 benim belgelerım onaylanmıs yarın para yatirma islemini gerçeleştirecegim
ersin s.     2018-01-30 merhaba arkadaşlar formu doldurunca hemen dönüyorlar tüm sorularınıza yanıt veriyorlar nerelere işe girilir hangi firmalar var. bende ön başvurusu yaptım.inşallah olumlu sonuçlanır.
ceren tepe     2018-01-30 formu doldurunca hemen arıyorlar. sorularınızı sorabilirsiniz. bende başvurdum hayırlısı olsun
(no name)     2018-01-30 hayırlı uğüurlu olsun bende formu doldurdum sonra dönüş yaptılar şartlarım tutuyormuş evraklarımı gönderdim şimdi 3-4 güne sanırım cevap gelir .umarım hayırlısı olur benim için.
Ertuğrul Kulan     2018-01-30 yazım siliniyor ama paylaştığım link vardı, işe girenlerin röportajlarının olduğu acayip olmuş sistem ,sonun ülkemizde mantıklı bir iş geliştirme sistemleri yer almaya başladı sanırım. Helal olsun yapan herkese tebrik ederim.
Pelin şen     2018-01-30 İlk defa hayatımda anında başvuruma cevap veren bir sistem gördüm. formu doldurunca anında arıyorlar arkadaşlar 1 e basarssanız başvuru yapıyor 2 ye basarsanız hemen devletin sanırım uzmanları arıyor. herşeyi yanıtlıyorlar. allah kimseyi utandırmasın .
rıza sevgisoz     2018-01-30 bizim iş yerine bu şekilde gelen biri vardı uzman olarak ben ondan gördüm açıkcası , maaşını devletten alması ve bizden fazla alması adalet mi bilmiyorum hayırlısı bizde başvurduk bakalım.
samet taşkır     2018-01-30 bende başvurdum hayırlısı olsun bugün
Rıdvan     2018-01-29 nasıl bir iştir ne yapilacak bilgi almak istiyorum
Zehra S.     2018-01-23 admin 5 gündür yorum yapıyorum onaylanmıyor lütfen bakınız. arkadaşlar ben formu doldurdum hemen aradılar uzmanla görüştüm. sağdan soldan konuşmaları boşverin herkes başvurabilmek için böyle şeylerde birbirine farklı anlatıyor.devletin onayladığı bu programı uzmanlara sorun... ben ne belge istediysem kaç kişiyerleşti kaç işveren var beni alırlar hepsini cevapladılar. sağda solda internette okumayın .. yukarda formda ki uzmanlara sorun !
Yaşar HALICI     2018-01-23 Yaş aralığı ve mezuniyet araniyormu bilgi alabilirmiyim
Ferlayy     2018-01-23 Bunun icin hne mezunu olmamiz gerekiyor!!???
Ahmet K.     2018-01-22 bende is görüsmelerine gittim bu egitim sayesinde. benim acimdan rahat bir gorusme oldu. Oncelikle resmi bir kiyafet ve cv ile 15 dk oncesinde oradaydim. Sorulari heyecanlanmadan cevapladim. Daha once bir yillik bir ik tecrubem vardi. O surecte neler yaptigimi sordu. Yaptigim is su an ki yapilacak isle neredeyse ayni olmasi benim icin ve sirket icin bir arti oldugunu dusunuyorum.
Arif K.     2018-01-22 Arkadaşlar kulaktan dolma bilgilerle karar vermeyin ben bizzat Ankara'da bulunan şubesine gittim görüştüm. Merak ettiğim herşeyi sordum. 2 aylık eğitim alıyoruz ve sınava giriyoruz. Geçme notu 45 bu notu geçen herkesin iş yönlendirmesi yapılıyor. Ben başvurumu yaptım evraklarımı gönderdim. İnşallah kabul edilir dua edin lütfen.
Aysun     2018-01-22 Bende gönderdim hadi hayırlısı
Beril K.     2018-01-19 Ben de başvurumu yaptım. Hayırlısı olsun. Haberin içindeki fomru doldurun, arıyorlar hemen.
Levent T.     2018-01-18 Başvuru yaptım evrakları elden teslim ettim. İnşallah onaylanır. 2 aylık bir eğitim süreci varmış, internet üzerinden uzaktan eğitim veriyorlar. Eğitim birince sınanava giriyoruz geçerli notu aldığımızda iş yönlendirmelermemizi hemen başlatıyorlarmış. İş yönlendirmesi için Hilton, Dedeman, Koç , gibi çok sayıda büyük firmalarla anlaşma yapmışlar.
Filiz B.     2018-01-17 Formu doldurup başvuru yapmıştım bende bir önceki alımda. Şu an eğitim sürecindeyim. Formu doldurduğunuzda sizi bilgilendirme için arıyorlar. Evraklarınızı posta yolu ya da elden gönderiyorsunuz. Ben elden teslim etmiştim. Ancak herkesin evrağı kabul edilmiyor. Yeni alım yapmaları çok iyi olmuş.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EPDK: 24 Kamu Personel Alımı Gerçekleştirecek
EPDK: 24 Kamu Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: Hastaneler Gençlik Spor ve Aile Bakanlığına 160 Kamu Personel Alımı Yapılacak
İŞKUR Üzerinden: Hastaneler Gençlik Spor ve Aile Bakanlığına 160 Kamu Personel Alımı Yapılacak