Reklamı Geç
Advert

İş Yönlendirme Garantili Eğitim: 720 Kişi Alınacak!

İŞKUR'un yetkilendirdiği Özel İstihdam Ofisi'nin yapmış olduğu program yoğun firma başvurusu üzerine 2017 yılı 4. Dönem kayıtları başladı.

İş Yönlendirme Garantili Eğitim: 720 Kişi Alınacak!
Bu içerik 470208 kez okundu.
Devlet Teşviği

İŞKUR'un 812 BELGE NO'lu 14.12.2015 tarihinde yetkilendirmiş olduğu özel istihdam ofisinin yapmış olduğu program ile eğitim alan her bireyi başarı durumu ile yönlendirmesini sağlıyor. Yönlendirilme yapılan kurumların bir çoğu 4447 Sayılı Kanunun geçici 10.maddesinde öngörülen Sigorta Primi  alan kurumlardan oluşmaktadır.


Başvuru formu haberin altında

Bu destek nedir ve kimler yararlanabilir?

Destekler birçok kurum tarafından yapılmaktadır. Bütün desteklerin ortak amacı ise kendi elemanını kendin yetiştirme ve iş öğretmeye yönelik desteklerdir. Yönlendirme yapılan kurumların İŞKUR, KOSGEB ve Avrupa Fonlarından biri yada birkaçından aldıkları maaş ve sigorta destekleri ile bu konudaki istihdam sıkıntısı çözülmesi hedeflenmektedir. Yönlendirme yapılan firmaların adaylar için teklif ettiği ücret aralığı 1400 - 3750 TL arasındadır. Teklif edilen ücretler firmalara göre değişiklik gösterebilir.

İŞKUR Tarafından Tebliğ Edilen Teşvik Metninin Tamamını Görmek İçin Buraya Tıklayın


Başvuru formu haberin altında

Eğitimin İçeriği Nedir?

Eğitim programının içeriği İnsan Kaynakları Uzmanlığı. Ülkemizde hemen hemen her şirketin İnsan Kaynakları departmanı bulunmaktadır. Şirketler, verdiği önemli kararlarda adım atarken İnsan Kaynakları departmanına ihtiyaç duyar. Günümüzde İnsan Kaynakları bir şirketin işe alımlarda, çalışma saatlerinden personellerin sorunlarına kadar her şeyin aslında idari olarak yönetildiği bölümdür. Yani kısacası İnsan kaynakları işyerlerinde ihtiyaç duyulan insan gücünü karşılamak ve verimli kullanmak için oluşturulmuş bölümün adıdır.

Eğitim ve Sertifika Süreci nasıl oluyor?

Eğitimi İŞKUR'dan değil Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı özel bir eğitim kurumundan alıyorsunuz. Bu eğitim 2 ay sürüyor ve uzaktan eğitim olarak internet üzerinden veriliyor. Eğitimi tamamladıktan sonra yine M.E.B. onaylı tamamlama sınavına giriyorsunuz. Bu sınavdan geçer puan aldığınızda programa ait sertifika almaya hak kazanıyorsunuz. Sertifikalar  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından onaylanmaktadır.

 

Sertifikamı aldıktan sonra ne yapmalıyım?

Sertifikanızı aldıktan sonra yine İŞKUR'dan değil fakat İŞKUR'un yetkilendirilmiş olduğu Özel İstihdam Bürosu aracılığıyla İşe Yönlendirme aşamasına geçmiş bulunuyorsunuz. Bu Özel İstihdam Büroları'nın İŞ YÖNLENDİRME yetkisi bulunmasından dolayı sizi anlaşmalı olduğu diğer firmalar ve şirketlerle görüşmenizi ve iş başvurusu yapmanızı sağlıyor. Bu yıl yapılan anlaşmalarda ise firmaların 720 kişiyi alacaklarını belirtmesi üzerine Teşvik Programı tekrar açıldı. Yani 720 kişi işe yerleştirilecek.

İş Yönlendirmesi yapan ve İŞKUR'a bağlı Özel İstihdam Bürosunu Buraya Tıklayarak Görebilirsiniz.

Başvuru için aşağıdaki formu doldurmanız yeterlidir. Evraklarınızı gönderdikten sonra sistem kabul onayına sunulur. Evrak onayınız geldiği takdirde eğitim ücretiniz 4.500 TL yerine sadece vergi kısmına denk gelebilecek tutar olan 550 TL vererek başvurabiliyorsunuz. Aksi takdirde programa kayıt olmanız yada teşviklerden yararlanmanız bu durumda imkansız.

Aşağıdaki formu doldurarak başvuru yapabilirsiniz.

 

Not 1: Haberde belirtilen 550 TL olan ücret İnsan Kaynakları alanında yapılacak olan eğitimin ücreti olup kursiyerin evraklarının kabul edilmesi halinde ödeyeceği tutardır. İstihdam ve yönlendirme aşamasında kursiyerlerden herhangi bir ücret alınmayacaktır.

4904 sayılı kanun gereği kursiyerlerden iş yönlendirme ve yerleştirme süreçlerinde ücret alınması yasaktır.

Not 2: Eğitimler, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı özel eğitim kurumu tarafından uzaktan eğitim olarak internet üzerinden verilecektir. Eğitim programının bitmesinin ardından yapılacak olan iş yönlendirmeleri ise İŞKUR'un yetkilendirmiş olduğu Özel İstihdam Bürosu tarafından yapılacaktır.

İŞKUR Teşvik Programı İnsan Kaynakları
Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
erhan cimer     2017-09-28 admin 5 gündür yorum yapıyorum onaylanmıyor lütfen bakınız. arkadaşlar ben formu doldurdum hemen aradılar uzmanla görüştüm. sağdan soldan konuşmaları boşverin herkes başvurabilmek için böyle şeylerde birbirine farklı anlatıyor.devletin onayladığı bu programı uzmanlara sorun... ben ne belge istediysem kaç kişi yerleşti kaç işveren var beni alırlar hepsini cevapladılar. sağda solda internette okumayın .. yukarda formda ki uzmanlara sorun !
Aslıhan .     2017-09-28 kabul edildim kardeşim kabul edilmedi , aynı evde 2 kişi olunca diğerine aynı dönemde hak verilmiyormuş bilginize
özgürrr     2017-09-27 Evrakların içeriği neler acaba. Yardımcı olursanız sevinirim .
Melike     2017-09-27 Evrak olarak ne gönderiyoruz ve nereye??
Fethiye Çetinkaya     2017-09-26 Merhablar beni aradılar evrak ve adres bilgisi için 1 e bastım telefon kapandı telefonu tekrar düşüremiyorum evrak olarak ne istiyorlar ve adresi nereden ögren bilirim
Berkay     2017-09-25 Bende başvuru yaplak istiyorum
Nuran çalışır     2017-09-22 Bende kendime uygun iş istiyorum başka ne vermem gerekiyor
Eda nur Gürtan     2017-09-21 Allahım ya bizede nasip et nolur. https://www.dunyam.net/is-yonlendirme-garantili-programlarda-rekor-istihdam-ucreti-10-231-tl-maas-4386.html
Semih Şen     2017-09-21 Arkadaşlar ,bugün başvurdum hayırlısı olur inşallah …size süreçleri anlatayım , ilk önce yukarıdaki formu doldurdum. Mesaj geldi bakanlıktan başvurunuz alınmıştır ve bana başvuru merkezi atamışlar. Ankara İzmir , arkadaşımada İstanbul diye sizi bu numaralardan arayacaklar diye.sonra sistem beni aradı 1 e basarsanız başvuru numarası 2 ye basarsanız uzmanlardan destek alırsınız diye ben 1 e bastım hemen başvuru numarası ve evrak adresi,sonra da gönderdim.
Seçil     2017-09-20 Evrakları göndereceğim yer için açık adresi nerden öğrenebilirim?
Sema Uysal     2017-09-19 Arkadaşlar , ben iyi bir araştırma sonucu yazıyorum , bugün 3 arkadaş gönderdik benim ki red geldi 1 arkadaşım onaylandı açıkcası umarım herkese faydası olur. Öncelikle söyleyeyim bu eğitmenlerden bu eğitimi alıp ta işe girmeme şansınız yok. Çünkü firmalar sizi işe alacağından gerçek uygulama eğitimleri veriyorlar. Böyle bir eğitimi araştırın 5000 den aşağıya alamazsınız vede üstüne size verdikleri 5 ayrı eğitim daha var ki … 100 TL ye eğitim başı,üstüne de işe girene kadar sizle ilgileniyorlar.
cem istenir     2017-09-19 Formu doldurdum. sitenize teşekkür ediyorum inşallah hayırlara vesile olursunuz.
Saniye Adanır     2017-09-19 2 gün önce buradan form doldurdum beni aradılar. evrak adresi geldi bende evraklarımı yolladım umarım kabul olur.hayırlısı olur inşallah
Esra Özülkü     2017-09-19 Kendin Pişir Kendin Ye Programı … Arkadaşlar ben açıkcası hükümeti sevmem ama yapmış oldukları bu program sayesinde gerçekten inanılmaz hayatımız değişti. Kardeşim işe yerleşti ben bir önceki dönemde kardeş başvuruları kabul edilmiyordu umarım bu dönem kabul edilir diye başvurdum.Bu Program şu arkadaşlar devlet firmalara diyor ki siz elemanı alın ben ücretini ödeyeyim . Firmalarda ben yetiştiriyim ben alıyım uygun mudur ? evet … devlet diyor ki ; yalnız eski elamanın olmayacak yeni ve başvurular
Nuri     2017-09-14 Mezun olarak ne istiyorlar bilginiz varmi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erzurum Teknik Üniversitesi Akademik Personel Alımı Yapıyor
Erzurum Teknik Üniversitesi Akademik Personel Alımı Yapıyor
KPSS Kalkıyor Mu 2018 Memur Alımları Nasıl Yapılacak?
KPSS Kalkıyor Mu 2018 Memur Alımları Nasıl Yapılacak?