Reklamı Geç

Facebook Sayfamızı Beğenin

İş Yönlendirme Garantili Eğitim: 630 Kişi Alınacak! (Son Başvuru: 31 Mart)

SİSTEM YOĞUNLUĞU VE EVRAK GECİKMESİ NEDENİ İLE 10 NİSAN'A KADAR UZATILDI. İŞKUR'un İstihdam Seferberliği 14.12.2015 tarihinde yetkilendirmiş olduğu 812 BELGE NO'lu özel istihdam ofisinin de desteğiyle hızla büyüyor!

İş Yönlendirme Garantili Eğitim: 630 Kişi Alınacak! (Son Başvuru: 31 Mart)
Bu içerik 7412659 kez okundu.
Devlet Teşviği

İŞKUR'un 812 BELGE NO'lu 14.12.2015 tarihinde yetkilendirmiş olduğu özel istihdam ofisinin yapmış olduğu program ile eğitim alan her bireyi başarı durumu ile yönlendirmesini sağlıyor. Yönlendirilme yapılan kurumların bir çoğu 4447 Sayılı Kanunun geçici 10.maddesinde öngörülen Sigorta Primi  alan kurumlardan oluşmaktadır.


Başvuru formu haberin altında

Bu destek nedir ve kimler yararlanabilir?

Destekler birçok kurum tarafından yapılmaktadır. Bütün desteklerin ortak amacı ise kendi elemanını kendin yetiştirme ve iş öğretmeye yönelik desteklerdir. İŞKUR desteklerinde bakılan 18 yaş üstü olunması ve son 6 ay içinde SGK lı olmamasıdır. Yönlendirme yapılan kurumların İŞKUR, KOSGEB ve Avrupa Fonlarından biri yada birkaçından aldıkları maaş ve sigorta destekleri ile bu konudaki istihdam sıkıntısı çözülmesi hedeflenmektedir. Yönlendirme yapılan firmaların adaylar için teklif ettiği ücret aralığı 1400- 3750 TL arasındadır. Teklif edilen ücretler firmalara göre değişiklik gösterebilir.

İŞKUR Tarafından Tebliğ Edilen Teşvik Metninin Tamamını Görmek İçin Buraya Tıklayın


Başvuru formu haberin altında

Eğitimin İçeriği Nedir?

Eğitim programının içeriği İnsan Kaynakları Uzmanlığı. Ülkemizde hemen hemen her şirketin İnsan Kaynakları departmanı bulunmaktadır. Şirketler, verdiği önemli kararlarda adım atarken İnsan Kaynakları departmanına ihtiyaç duyar. Günümüzde İnsan Kaynakları bir şirketin işe alımlarda, çalışma saatlerinden personellerin sorunlarına kadar her şeyin aslında idari olarak yönetildiği bölümdür. Yani kısacası İnsan kaynakları işyerlerinde ihtiyaç duyulan insan gücünü karşılamak ve verimli kullanmak için oluşturulmuş bölümün adıdır.

 

Eğitim ve Sertifika Süreci nasıl oluyor?

Eğitimi İŞKUR'dan değil Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı özel bir eğitim kurumundan alıyorsunuz. Bu eğitim 2 ay sürüyor ve uzaktan eğitim olarak internet üzerinden veriliyor. Eğitimi tamamladıktan sonra yine M.E.B. onaylı tamamlama sınavına giriyorsunuz. Bu sınavdan geçer puan aldığınızda programa ait sertifika almaya hak kazanıyorsunuz. Sertifikalar  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından onaylanmaktadır.

 

Sertifikamı aldıktan sonra ne yapmalıyım?

Sertifikanızı aldıktan sonra yine İŞKUR'dan değil fakat İŞKUR'un yetkilendirilmiş olduğu Özel İstihdam Bürosu aracılığıyla İşe Yönlendirme aşamasına geçmiş bulunuyorsunuz. Bu Özel İstihdam Büroları'nın İŞ YÖNLENDİRME yetkisi bulunmasından dolayı sizi anlaşmalı olduğu diğer firmalar ve şirketlerle görüşmenizi ve iş başvurusu yapmanızı sağlıyor. Bu yıl yapılan anlaşmalarda ise firmaların 630 kişiyi alacaklarını belirtmesi üzerine Teşvik Programı tekrar açıldı. Yani 630 kişi işe yerleştirilecek.

İş Yönlendirmesi yapan ve İŞKUR'a bağlı Özel İstihdam Bürosunu Buraya Tıklayarak Görebilirsiniz.

Başvuru için aşağıdaki formu doldurmanız yeterlidir. Evraklarınızı gönderdikten sonra sistem kabul onayına sunulur. Evrak onayınız geldiği takdirde eğitim ücretiniz 4.500 TL yerine sadece vergi kısmına denk gelebilecek tutar olan 550 TL vererek başvurabiliyorsunuz. Aksi takdirde programa kayıt olmanız yada teşviklerden yararlanmanız bu durumda imkansız.

Aşağıdaki formu doldurarak başvuru yapabilirsiniz.

 

Not 1: Haberde belirtilen 550 TL olan ücret İnsan Kaynakları alanında yapılacak olan eğitimin ücreti olup kursiyerin evraklarının kabul edilmesi halinde ödeyeceği tutardır. İstihdam ve yönlendirme aşamasında kursiyerlerden herhangi bir ücret alınmayacaktır.

4904 sayılı kanun gereği kursiyerlerden iş yönlendirme ve yerleştirme süreçlerinde ücret alınması yasaktır.

Not 2: Eğitimler, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı özel eğitim kurumu tarafından uzaktan eğitim olarak internet üzerinden verilecektir. Eğitim programının bitmesinin ardından yapılacak olan iş yönlendirmeleri ise İŞKUR'un yetkilendirmiş olduğu Özel İstihdam Bürosu tarafından yapılacaktır.

insan kaynakları insan kaynakları uzmanlığı İş Garantili Eğitim İŞKUR Eğitim
Facebook Haber Servisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
cangül     2017-04-13 be evrakları nereye gönderiyoruz?
Ebru     2017-04-13 Telefon geldi onaylamak için 1 e basacakken arkadan başka bir arama geldi tuşlayamadım 1i. Arkadan gelen aramayı reddetmek için bastığımda ikisi de kapandı. Geri aradım ama olmadı ne yapmam gerek :(
gül     2017-04-12 Kayıt yapıp evraklarımı yolladım ikş defa aradılar yetişmedim arıyorum tekrar hat meşgul çalıyor ne yapmam lazım bilgisi olan var mı red mi aldım onay mı bilmek istiyorum
cansu     2017-04-04 ben başvurdum onaylandı hiçbir problem yok.
ayşe1     2017-03-25 geçen dönem açıldığında başvuru yapmıştım ama kaydımı tamamlamadım. o zaman pek güvenememiştim şimdi başvuru yapıyorum kontenjana dahil olamadım. 3 defa denedim red aldım nasıl katılabilirim ya :(
fatma     2017-03-20 evraklarımı 2 gün önce göndermiştim kontenjana dahil olmuşum bugün arayıp söylediler çok heyecanlıyım burdan da yazmak istedim :)
berna     2017-03-15 devletimizden allah razı olsun. böyle programlar inşallah daha da artarak devam eder çalışmak isteyene iş çok çalışmayana iş yok :))
Senem     2017-03-09 Şu şekilde size daha rahat anlatmış olurum, başvuru yaptınız hemen arıyorlar 1 başvuruyu kabul ediyorum diye tuşluyorsunuz hemen size başvuru sıranız alındı diye onay mesajı geliyor, size başvuru merkezi adresi geliyor.3 gün içerisinde hemen evraklarınızı gönderin 4 adet fotoğraf,1 nüfus cüzdanı,1 okul diploması fotokopisi,3 günü geçmesin çünkü sıranız düşüyor sizi arayan sistem bunu takip ediyor hız kazanırsınız,diğer türlü uzman sizi ertesi gün arayınca başvurular dolabilir...
Ahmet Duman     2017-03-09 Bu hükümetin işsizliği engellemk için çıkardığı 6111 sayılı teşvik kanunu, herşey güzel devlet para ve maaş ödüyor da , 3. kez başvuruyorum red çıkıyor neden çıktığını anlayamıyorum 2 arkadaşım işe girdi 2600 TL maaş alıyorlar fakat ben neden kabul edilmiyorum nedeni nasıl öğrenebiliriz,lütfen yardımcı olurmusunuz.
Serap     2017-03-09 Bu teşvik arkadaşlar aslında bizim içim değil firmalar için, koç sabancı gibi şirketlerde çalışmak için aslında büyük fırsat, koç sabancı normalde sizi almaz belki ama bu programda hemen sizleri alıyor çünkü en az 2020 ye kadar devlet sizin maaş sigorta yemek herşeyiniz karşılıyor... Onun için iş garanti hangi firma ister ki maaş ve sigorta kendi cebinden ödesin, işten de çıkartamıyorlar çünkü cezası var sizi çıkarırlarsa devlet destekleri tamamen kesilir.
Abdurrahman     2017-03-09 işsizlikle mücadelede çok iyi yerlere geliniyor ülkemiz için hayırlısını dilerim. işkur ve istihdam ofisleri iyi işler yapıyor. bende başvuru yaptım kabul edilirse geriye sadece çabalamak gayret etmek kalıyor
seda güzel     2017-03-09 elinizde mesleğiniz yoksa bence çok büyük bir fırsat. ama hem mesleğim olmasın hem işim olsun derseniz hataya düşersiniz. bir insan kaynakları uzmanı olarak böyle eğitimlerin devamını dilerim. çevrenizde eşinize dostunuza tavsiye etmenizi de öneririm. boş duranı Allah sevmez herkese kolay gelsin :))
Aslı     2017-03-09 Geçenlerde bu eğitim sayesinde bi firma ile İnsan Kaynakları Uzmanı pozisyonu ile ilgili görüşmeye gittim. Beni orada çok sıcak bir şekilde ağırladılar. Daha çok PDKS kullanımı ve aktif araç kullanımı ile ilgili konuştuk. Kendisi bana programı gösterdi ve öğretme konusunda yardımcı olabileceğini söyledi. Görüşmeden hemen sonra meslek danışmanı hocam ile konuştum. Kendisi de ayrıca referans olacağını söyledi. Şimdi önümüzdeki hafta ikinci görüşme için telefon bekliyorum.
recep     2017-03-07 ben formu doldurdum daha sonra telesekreter tarafından arandım ve uzman yardımı istedim. birkaç saat içinde eğitim danışmanları beni arayıp eğitimle ilgili bilgiler verdi.evraklarımı kargoya teslim ettim inşallah kontenjana dahil olabilirim
Sinem U.     2017-03-07 Herşeyden önce evraklarınızın onayı önemli arkadaşlar, evrak onaylanması zor.Yukarıdaki formu dolduruyorsunuz.size başvurunuz oldu diye mesaj geliyor ve sizi arıyorlar. 1 e basarsanız ön başvuru oluyor. 2 ye basarsanız sorularınızı sorabiliyorsunuz. Olay bu bol şanslar.allah yardımcınız olsun
burcu     2017-03-07 işkur'da çalışan bi arkadaşım var bundan haberi olup olmadığını sordum. o da bir kaç tanıdığına danıştı.İşkur ve Devlet destek verdiğini zaten doğruladı. Bu bir kanun arkadaşlar 4447 nolu kanun zaten.İşkur bu yürütücülüğünü kendine bağlı olan özel kurumlara aktardı. İş yönlendirmeler de özelleşti aaçıkcası.
Bülent Yardımcı     2017-03-07 Merhabalar; ben bankacıyım ama Programı kız kardeşim için çok istiyorum . Bankadaki portföyümdeki çok firma bundan yararlanıyor. Sistem şu kendi elemanını kendin yetiştir. lise mezunu ise 1400 lisans ise 2200 TL sini devlet ödüyor .Sigortanızı da devlet karşılıyor bir nevi özel sektörde memursunuz. sadece yatarak değil işi öğrenerek iş yapabiliyorsunuz. Kız kardeşimin ki red aldı. nedenini tam bilemiyorum sadece umarım sizlere faydası olur.
Fatih     2017-02-06 Sertifikalı almak üzereyim.a2 sıkı çalışmak gerekiyor.Zevkli biraz zor ama işe girme aşamasındayim.
Çiğdem Soran     2017-02-02 Evraklarımı gönderdim umarım kabul edilirim,allah razı olsun çok teşekkür ederim. Kabul olan arkadaşlarda buraya yorum bırakabilirse memnun olurum.süreci bize anlatmaları çok faydalı olucaktır. şimdiden herkesin allah yolunu açık etsin
Buse     2017-02-02 ben işkurda bu birimde çalışan bir yakınımdan aldım ve öğrendim... Eğitimi alıyorsunuz ( ama etkili ve ödevlerinizi yapmanız gerekiyor) öyle yapmıyım sınava giriyim geçersem işe alırlar yok. Ama işe girdiniz mi 2000 den başlayan maaşlar ile devam edersiniz. hemen ben öğrendim herşeyi biliyorum hemen yerleştirin 10 günde gibi yazanlar gördüm ama lütfen arkadaşlar maaşınızı devlet dahi ödese lüzümsuz bilgili kişileri firmaları istemez.Lütfen bu bilinçte olun önemli olan bilginizin yeterliliği ,
Zehra Tokmak     0000-00-00 Yaşantım boyunca ümitle ilerledim.ve başardığımda bir engel, bir rüzgar gibi ordan oraya sürüklendim hamdim yandım piştim.hayirlisi demeyi yürekten ogrendik galiba.nasip
fatma     2017-01-30 merhaba arkadaslar ben de basvurumu yaptım ve bugün aradılar bilgilerim onaylanmıs inşaallah hayırlısı olur
Selma     2017-01-20 Arkadaşlar merhaba , televizyonlarda bahsedilen nitelikli eleman yetiştirip daha sonrasında devlet destekli işe yerleşme programı,Benim okul arkadaşım bu Programdan yerleşti. gayet başarılı fakat BENİM EVRAKLARIM ÜZÜLEREK SÖYLÜYORUM RED ALDI VE PROGRAMA KATILAMADIM,Sizlerin şansı bol olsun, başvurularınızda eksik evrak sakın göndermeyin. allah yardımcınız olsun
hale candan     2017-01-13 arkadaşlar başvuru haberin altındaki formdan yapılıyor. telefon kapananlar için söylüyorum. eğer 1e bastıysanız evraklarınızı hemen onay merkezine gönderin ki kontenjana dahil olma şansınız artsın. en azından başvuru sırası almış olursunuz. onay merkezinin adresi: atatürk bulvarı no: 94/19-20 çankaya/ankara
Jale     2016-12-05 Üniversite de burs alanlara çıkıyor mu acaba bilen var mi? Bi yorumda öyle birşey okudum da malesef. Ama sitelerde ona dair bir açıklama grmedm. Ayrıca iki kardeşten biri mi yararlanabikiyr ? Bunu da yine yorumlarda gördüm :-(
Nuran Kalemci     2016-12-05 Merhaba, kardeşlerden neden sadece biri girebiliyor onu anlamıyorum, ablam bu programda işe yerleşti liv hastanesinde 2800 ile başladı,fakat beni kardeşlerden biri yararlanıyor diye red ettiler ,bu resmen haksızlık,önce başvuran neden alınsınds diğeri bu haktan yararlanamsın? bunun mantığı nedir? bizde başvurmak istiyoruz. sonuçta bizde birey değilmiyiz kanun neden bizi kapsamıyor!!
ysf     0000-00-00 bende is görüsmelerine gittim bu egitim sayesinde. benim acimdan rahat bir gorusme oldu. Oncelikle resmi bir kiyafet ve cv ile 15 dk oncesinde oradaydim. Sorulari heyecanlanmadan cevapladim. Daha once bir yillik bir ik tecrubem vardi. O surecte neler yaptigimi sordu. Yaptigim is su an ki yapilacak isle neredeyse ayni olmasi benim icin ve sirket icin bir arti oldugunu dusunuyorum.
Hayat     2016-12-01 Cemile Hanım Ahmet Bey ; ben çok araştırdım işin aslı şu ,koç holding sabancı holding gibi tüsiad üyeleri devlet ile anlaşıyor diyor ki, ben istihdamı düşürmemi istiyorsan bana destek olucaksın, devlette diyorki 2 kişi istihdam et bende sana 1 kişi veriyim,kosgebte uzman olursa bende veriyim mantığı ile 2600 TL maaş ve sigortanız ile işe başlıyorsunuz.sizide işten 2020 ye kadar çıkarmıyorlar en az ,çıkarırsa ne oluyor tazminat ödüyor, bir nevi memurluk... aşırı mantıklı fakat çalıştırıyorlar
Ahmet Sunmaz     2016-12-01 Arkadaşlar merhaba , televizyonlarda bahsedilen nitelikli eleman yetiştirip daha sonrasında devlet destekli işe yerleşme programı,Benim okul arkadaşım bu Programdan yerleşti. gayet başarılı fakat BENİM EVRAKLARIM ÜZÜLEREK SÖYLÜYORUM RED ALDI VE PROGRAMA KATILAMADIM,Sizlerin şansı bol olsun, başvurularınızda eksik evrak sakın göndermeyin. allah yardımcınız olsun
Senem Bilge     2016-12-01 Şu şekilde size daha rahat anlatmış olurum, başvuru yaptınız hemen arıyorlar 1 başvuruyu kabul ediyorum diye- hemen size başvuru sıranız alındı diye onay mesajı geliyor, size başvuru merkezi adresi geliyor.3 gün içerisinde hemen evraklarınızı gönderin 4 adet fotoğraf,1 nüfus cüzdanı,1 okul diploması fotokopisi,3 günü geçmesin çünkü sıranız düşüyor sizi arayan sistem bunu takip ediyor hız kazanırsınız,diğer türlü uzman sizi ertesi gün arayınca başvurular dolabilir...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TÜBİTAK KPSS Şartsız Personel Alımı Yapıyor
TÜBİTAK KPSS Şartsız Personel Alımı Yapıyor
Zeytinburnu Belediyesi Personel Alımı Yapıyor
Zeytinburnu Belediyesi Personel Alımı Yapıyor