İş Yönlendirme Garantili Eğitim: 630 Kişi Alınacak!

İŞKUR'un 812 BELGE NO'lu 14.12.2015 tarihinde yetkilendirmiş olduğu özel istihdam ofisi olan Kariyeradam'ın yapmış olduğu program ile eğitim alan her bireyi başarı durumu ile yönlendirmesini sağlıyor.

İş Yönlendirme Garantili Eğitim: 630 Kişi Alınacak!
Bu içerik 4719845 kez okundu.
Devlet Teşviği

İŞKUR'un 812 BELGE NO'lu 14.12.2015 tarihinde yetkilendirmiş olduğu özel istihdam ofisi olan Kariyeradam'ın yapmış olduğu program ile eğitim alan her bireyi başarı durumu ile yönlendirmesini sağlıyor. Yönlendirilme yapılan kurumların bir çoğu 4447 SAYILI KANUNUN GEÇİCİ 10. MADDESİNDE ÖNGÖRÜLEN SİGORTA PRİMİ alan kurumlardan oluşmaktadır.


Hemen başvuru yapmak için buraya tıklayın

 

31/12/2015 tarihine kadar işe alınan her bir sigortalı için geçerli olmak üzere, bu maddenin yürürlük tarihinden itibaren özel sektör işverenlerince işe alınan ve fiilen çalıştırılanların; işe alındıkları tarihten önceki altı aya ilişkin Sosyal Güvenlik Kurumuna verilen prim ve hizmet belgelerinde kayıtlı sigortalılar dışında olmaları, aynı döneme ilişkin işe alındıkları işyerinden bildirilen prim ve hizmet belgelerindeki sigortalı sayısının ortalamasına ilave olmaları ve bu maddede belirtilen diğer koşulları da sağlamak kaydıyla, 5510 sayılı Kanunun 81 inci maddesinde sayılan ve 82 nci maddesi uyarınca belirlenen prime esas kazançları üzerinden hesaplanan sigorta primlerinin işveren hisselerine ait tutarı, işe alındıkları tarihten itibaren İşsizlik Sigortası Fonundan karşılanır.

 

Bu destek nedir ve kimler yararlanabilir?

2016 yılında çalışma hayatının en çok konuşulan unsurlarının başında asgari ücret ve işverene maliyeti gelmektedir. Yazımız tarihi itibari ile asgari ücretin işverene maliyeti konusunda herhangi bir teşvik indirimi olup olmayacağı resmi olarak açıklanmasa da 6111 sayılı kanun ile yürürlük kazanan ve 4447 sayılı kanunun geçici 10. maddesinde, sigorta primlerinin işveren hisselerine ait tutarlarının İşsizlik Sigortası Fonu’ndan karşılanması teşvikinden yararlanma süresi 31 Aralık 2015’te doluyordu. Kanunla Bakanlar Kurulu’na bu süreyi 5 yıl uzatma yetkisi tanınmıştı. Hükümet de bu yetkisini kullanarak bu teşviki 2020 yılına kadar uzatmış oldu. Yani şirketler eğitimli personel alınca sigorta ve maaş desteğini devlet 48 aya kadar karşılamış olacak. Bu teşvik programında firmaların tek isteği eğitimli personel olmanız. 81 ilde yararlanbileceğiniz teşvik için alacağınız eğitim uzaktan eğitim şeklinde ve 2 ay sürmektedir. En az lise mezunu olmanız ve evraklarınız ile başvurmanız şarttır. Çünkü alacağınız eğitimin sonunda istihdam imkanı veren kuruluşlar Türkiye'nin en büyük firmalarıdır. İstekleri ise donanımlı adaylardır. Evrak onayınız geldiği takdirde eğitim ücretiniz 4500 TL iken sadece vergi kısmına denk gelebilecek tutar olan 550 TL vererek başvurabiliyorsunuz. Aksi takdirde programa kayıt olmanız ya da yönlendirilmeniz bu durumda imkansız.


Hemen başvuru yapmak için buraya tıklayın

 

Eğitimin İçeriği Nedir?

Eğitim programının içeriği İnsan Kaynakları Uzmanlığı. Ülkemizde hemen hemen her şirketin İnsan Kaynakları departmanı bulunmaktadır. Şirketler, verdiği önemli kararlarda adım atarken İnsan Kaynakları departmanına ihtiyaç duyar. Günümüzde İnsan Kaynakları bir şirketin işe alımlarda, çalışma saatlerinden personellerin sorunlarına kadar her şeyin aslında idari olarak yönetildiği bölümdür. Yani kısacası İnsan kaynakları işyerlerinde ihtiyaç duyulan insan gücünü karşılamak ve verimli kullanmak için oluşturulmuş bölümün adıdır.

Eğitim ve Sertifika Süreci nasıl oluyor?

Eğitimi İŞKUR'dan değil Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı Özel Kariyer Adam eğitim kurumundan alıyorsunuz. Bu eğitim 2 ay sürüyor ve uzaktan eğitim olarak internet üzerinden veriliyor. Eğitimi tamamladıktan sonra yine M.E.B. onaylı tamamlama sınavına giriyorsunuz. Bu sınavdan geçer puan aldığınızda programa ait sertifika almaya hak kazanıyorsunuz. Sertifikalarınız Ankara Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından onaylanmaktadır.

Sertifikamı aldıktan sonra ne yapmalıyım?

Sertifikanızı aldıktan sonra yine İŞKUR'dan değil fakat İŞKUR'un yetkilendirilmiş olduğu Özel İstihdam Bürosu aracılığıyla İşe Yönlendirme aşamasına geçmiş bulunuyorsunuz. Bu Özel İstihdam Büroları'nın İŞ YÖNLENDİRME yetkisi bulunmasından dolayı sizi anlaşmalı olduğu diğer firmalar ve şirketlerle görüşmenizi ve iş başvurusu yapmanızı sağlıyor. Bu yıl yapılan anlaşmalarda ise firmaların 630 kişiyi alacaklarını belirtmesi üzerine Teşvik Programı tekrar açıldı. Yani 630 kişi işe yerleştirilecek.

İş Yönlendirmesi yapan ve İŞKUR'a bağlı Özel İstihdam Bürosunu Buraya Tıklayarak Görebilirsiniz.

Başvuru için aşağıdaki formu doldurmanız yeterlidir. Evraklarınızı gönderdikten sonra sistem kabul onayına sunulur. Evrak onayınız geldiği takdirde eğitim ücretiniz 4.500 TL yerine sadece vergi kısmına denk gelebilecek tutar olan 550 TL vererek başvurabiliyorsunuz. Aksi takdirde programa kayıt olmanız yada teşviklerden yararlanmanız bu durumda imkansız.

Aşağıdaki formu doldurarak başvuru yapabilirsiniz.

 

Not 1: Haberde belirtilen 550 TL olan ücret İnsan Kaynakları alanında yapılacak olan eğitimin ücreti olup kursiyerin evraklarının kabul edilmesi halinde ödeyeceği tutardır. İstihdam ve yönlendirme aşamasında kursiyerlerden herhangi bir ücret alınmayacaktır.

4904 sayılı kanun gereği kursiyerlerden iş yönlendirme ve yerleştirme süreçlerinde ücret alınması yasaktır.

Not 2: Eğitimler, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı özel eğitim kurumu tarafından uzaktan eğitim olarak internet üzerinden verilecektir. Eğitim programının bitmesinin ardından yapılacak olan iş yönlendirmeleri ise İŞKUR'un yetkilendirmiş olduğu Özel İstihdam Bürosu tarafından yapılacaktır.

insan kaynakları insan kaynakları uzmanlığı İş Garantili Eğitim İŞKUR Eğitim
Teşvik Programlarında %97.3 Başarı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
seda güzel     2017-01-20 elinizde mesleğiniz yoksa bence çok büyük bir fırsat. ama hem mesleğim olmasın hem işim olsun derseniz hataya düşersiniz. bir insan kaynakları uzmanı olarak böyle eğitimlerin devamını dilerim. çevrenizde eşinize dostunuza tavsiye etmenizi de öneririm. boş duranı Allah sevmez herkese kolay gelsin :))
Selma     2017-01-20 Arkadaşlar merhaba , televizyonlarda bahsedilen nitelikli eleman yetiştirip daha sonrasında devlet destekli işe yerleşme programı,Benim okul arkadaşım bu Programdan yerleşti. gayet başarılı fakat BENİM EVRAKLARIM ÜZÜLEREK SÖYLÜYORUM RED ALDI VE PROGRAMA KATILAMADIM,Sizlerin şansı bol olsun, başvurularınızda eksik evrak sakın göndermeyin. allah yardımcınız olsun
Serap     2017-01-20 Bu teşvik arkadaşlar aslında bizim içim değil firmalar için, koç sabancı gibi şirketlerde çalışmak için aslında büyük fırsat, koç sabancı normalde sizi almaz belki ama bu programda hemen sizleri alıyor çünkü en az 2020 ye kadar devlet sizin maaş sigorta yemek herşeyiniz karşılıyor... Onun için iş garanti hangi firma ister ki maaş ve sigorta kendi cebinden ödesin, işten de çıkartamıyorlar çünkü cezası var sizi çıkarırlarsa devlet destekleri tamamen kesilir.
burcu     2017-01-20 işkur'da çalışan bi arkadaşım var bundan haberi olup olmadığını sordum. o da bir kaç tanıdığına danıştı.İşkur ve Devlet destek verdiğini zaten doğruladı. Bu bir kanun arkadaşlar 4447 nolu kanun zaten.İşkur bu yürütücülüğünü kendine bağlı olan özel kurumlara aktardı. İş yönlendirmeler de özelleşti aaçıkcası.
Ali     2017-01-13 Arkadaşlar yaş sınırı var mı acaba ben bir iş başvurusun da. BUlunmustum yaz sınırından dolayı teşvikten yararlanamadim.
Ahmet Duman     2017-01-13 Bu hükümetin işsizliği engellemk için çıkardığı 6111 sayılı teşvik kanunu, herşey güzel devlet para ve maaş ödüyor da , 3. kez başvuruyorum red çıkıyor neden çıktığını anlayamıyorum 2 arkadaşım işe girdi 2600 TL maaş alıyorlar fakat ben neden kabul edilmiyorum nedeni nasıl öğrenebiliriz,lütfen yardımcı olurmusunuz.
hale candan     2017-01-13 arkadaşlar başvuru haberin altındaki formdan yapılıyor. telefon kapananlar için söylüyorum. eğer 1e bastıysanız evraklarınızı hemen onay merkezine gönderin ki kontenjana dahil olma şansınız artsın. en azından başvuru sırası almış olursunuz. onay merkezinin adresi: atatürk bulvarı no: 94/19-20 çankaya/ankara
remziye     2017-01-12 başvurular hala devam ediyormu ? bilgisi oaln varmı ?
yok     0000-00-00 iyi günler arkadaşlar . lisans mezunu olarak başvurdum kabul edildi.ben daha çok hastane, okul gibi kurumlarda çalışmak istiyorum. iş başvurularında bu gibi kurumlarda hali hazırda iş bulabilir miyim verir ler mi. ona göre parayı yatırma yi düşünüyorum. CEVAP BEKLIYORUM. SAYGİLARİ M LA.
murat     0000-00-00 başvuru kabul edildi ama 3 gün içinde istiyorlar hafta sonu her yer kabalı ptt kargo eee nasıl gönderecem pzrtezi son gün göndersem kabul ederler mi acaba
Ebru     0000-00-00 Ben dün başvurdum ve aradılar evrakları 3 güm içinde gönderin dediler fakat bgün göndereceğum ellerine ulaştığında 3 gün geçmiş oluyor problem çıkarmı
Ersin     0000-00-00 Yaş sınırı var mı bilgi verirmisiniz lutfen
Ezgi     0000-00-00 Merhaba. Başvuru yaptıktan sonra beni aradılar onay için 1 e bastım fakat meşgule düşerek kapandı. Herhangi bir mesaj da gelmedi onay sırası ve adresle ilgili. Yine de evraklarımı göndermem mi gerekiyor?
Aslı     0000-00-00 Geçtiğimiz perşembe günü bi firma ile İnsan Kaynakları Uzmanı pozisyonu ile ilgili görüşmeye gittim. Beni orada çok sıcak bir şekilde ağırladılar. Daha çok PDKS kullanımı ve aktif araç kullanımı ile ilgili konuştuk. Kendisi bana programı gösterdi ve öğretme konusunda yardımcı olabileceğini söyledi. Görüşmeden hemen sonra meslek danışmanı hocam ile konuştum. Kendisi de ayrıca referans olacağını söyledi. Şimdi önümüzdeki hafta ikinci görüşme için telefon bekliyorum.
ronayı turan     2016-12-21 ben aranmadım formu dolduran herkes aranıyor mu acaba
ferhat     2016-12-21 slm ben başvuru formunu doldurdum ama arayan olmadı ne zaman ararlar acaba yardımcı oabilirmisiniz
Abdurrahman     0000-00-00 EvraKları gönderdim onaylandım çok mutluyum
Mustafa     2016-12-09 Bnde bas vurdum
Mustafa     2016-12-09 Bnde bas vurdum
Emre     2016-12-09 520 kisi neye gore seciliyor
Yasmin     2016-12-09 izmirde işkura bağlı özel istihdam bürosu nerde acaba
Çiğdem Soran     2016-12-09 Evraklarımı gönderdim umarım kabul edilirim,allah razı olsun çok teşekkür ederim. Kabul olan arkadaşlarda buraya yorum bırakabilirse memnun olurum.süreci bize anlatmaları çok faydalı olucaktır. şimdiden herkesin allah yolunu açık etsin
Senem Bilge     2016-12-09 Meryem Hanım Merhaba ; Şu şekilde size daha rahat anlatmış olurum, başvuru yaptınız hemen arıyorlar 1 başvuruyu kabul ediyorum diye- hemen size başvuru sıranız alındı diye onay mesajı geliyor, size başvuru merkezi adresi geliyor.3 gün içerisinde hemen evraklarınızı gönderin 4 adet fotoğraf,1 nüfus cüzdanı,1 okul diploması fotokopisi,3 günü geçmesin çünkü sıranız düşüyor sizi arayan sistem bunu takip ediyor hız kazanırsınız,diğer türlü uzman sizi ertesi gün arayınca başvurular dolabilir...
Özkan     2016-12-09 Aylardır iş arıyorum.
Serkan     2016-12-09 başvurumu yaptım inşallah onaylanır
Gül     2016-12-09 Ben başvuru yaptım ancak onaylanmadı
Ahmet     2016-12-09 Başvurumu yaptım arkadaşlar.
Ayşegül     2016-12-09 Nasil ve nerden basvuru yapilacak .Bilgi lutfen
Tolga     2016-12-08 Merhaba, Bu programdan yararlanmak istiyorum çalışanlar yararlanabiliyor mu? Aöf okuyorum sorun olustururmu? Bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
Mert     2016-12-05 Su anda iskur un egitim programi ile bir iste çalışıyorum 2000 tl maasim var saglik sigortam var fakat emeklilik primlerime yansimiyor
Nurnaz     2016-12-05 1e basar basmaz telefon kapandı. Bir sorun olur mu acaba adres falan da göndermediler çünkü
Süheyla     2016-12-05 Arkadaşlar benim daha yeni haberim oldu daha devam ediyor mu başvurular acaba bilgisi olan bilgilendirirse csevinirim şimdiden tesekkur ederim..
Büşra     2016-12-05 İyi akşamlar bende başvuruda bulundum kabul edilmişim sevindim ama kafam karışık napsam acaba ücreti ödeyip devam etsem mi eğitimimi alsam mı işe yarar mı acaba katılan bir sonuç alan varsa bilgilendirirse çok iyi olur. Şimdiden teşekkür ederim.
Fatma     2016-12-05 holdinglerde kapali calisilabiliyor mu ?
Ahmet     2016-12-05 Öğrencilerde başvuru yapabiliyormu
Gül Durmaz     2016-12-05 Arkadaşlar süre uzatılmış bu sürede onaylanan oldumu merak ediyorum bizide bilgilendirirseniz sevinirim
Jale     2016-12-05 Üniversite de burs alanlara çıkıyor mu acaba bilen var mi? Bi yorumda öyle birşey okudum da malesef. Ama sitelerde ona dair bir açıklama grmedm. Ayrıca iki kardeşten biri mi yararlanabikiyr ? Bunu da yine yorumlarda gördüm :-(
Serdal     2016-12-05 Arkadaşlar parayı Nasıl yatırcaz bide 550 mi
Aysel     2016-12-05 ARKADASLAR BASVURU YAPMAK ISTIYORUMDA DUSUNCELERINIZI ALABILIRIMIYIM BU KONU HAKKINDA SİZCE MANTIKLIMI
Büsra     2016-12-05 Başvuru nasıl yapılıyor arkdaşlar
Nuran Kalemci     2016-12-05 Merhaba, kardeşlerden neden sadece biri girebiliyor onu anlamıyorum, ablam bu programda işe yerleşti liv hastanesinde 2800 ile başladı,fakat beni kardeşlerden biri yararlanıyor diye red ettiler ,bu resmen haksızlık,önce başvuran neden alınsınds diğeri bu haktan yararlanamsın? bunun mantığı nedir? bizde başvurmak istiyoruz. sonuçta bizde birey değilmiyiz kanun neden bizi kapsamıyor!!
cagla aslantepe     2016-12-05 bende bu eğitime katılmak istiyorum ama kontenjana bir türlü dahil olamadım ne yapmam gerek yardımcı olabilecek biri var mı? :(
Seda     0000-00-00 Merhaba formu doldurtuktan sonra kaç gün içersinde dönüş yapılıyor acaba
ysf     0000-00-00 bende is görüsmelerine gittim bu egitim sayesinde. benim acimdan rahat bir gorusme oldu. Oncelikle resmi bir kiyafet ve cv ile 15 dk oncesinde oradaydim. Sorulari heyecanlanmadan cevapladim. Daha once bir yillik bir ik tecrubem vardi. O surecte neler yaptigimi sordu. Yaptigim is su an ki yapilacak isle neredeyse ayni olmasi benim icin ve sirket icin bir arti oldugunu dusunuyorum.
Ahmet     2016-12-03 Evrakları istediler, belirtilen adres yolladım. Şimdi bundan sonraki aşama nasıl olacak?
recep     2016-12-01 ben formu doldurdum daha sonra telesekreter tarafından arandım ve uzman yardımı istedim. birkaç saat içinde eğitim danışmanları beni arayıp eğitimle ilgili bilgiler verdi.evraklarımı kargoya teslim ettim inşallah kontenjana dahil olabilirim
Buse     2016-12-01 ben işkurda bu birimde çalışan bir yakınımdan aldım ve öğrendim... Eğitimi alıyorsunuz ( ama etkili ve ödevlerinizi yapmanız gerekiyor) öyle yapmıyım sınava giriyim geçersem işe alırlar yok. Ama işe girdiniz mi 2000 den başlayan maaşlar ile devam edersiniz. hemen ben öğrendim herşeyi biliyorum hemen yerleştirin 10 günde gibi yazanlar gördüm ama lütfen arkadaşlar maaşınızı devlet dahi ödese lüzümsuz bilgili kişileri firmaları istemez.Lütfen bu bilinçte olun önemli olan bilginizin yeterliliği ,
Selda     2016-12-01 Büyük bir fırsat umarım şans yüzümüze güler
Sonay     2016-12-01 İyi günler benide aradilar ama yarıda kapandı telefon evraklar nereye gönderilecek kabul edildim mi nasıl öğrenebilirim onların yine ararlar mı bilgisi olan varmı arkadaşlar
Abdurrahman     2016-12-01 işsizlikle mücadelede çok iyi yerlere geliniyor ülkemiz için hayırlısını dilerim. işkur ve istihdam ofisleri iyi işler yapıyor. bende başvuru yaptım kabul edilirse geriye sadece çabalamak gayret etmek kalıyor
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KPSS Tercihleri Nasıl Yapılır? Detaylı Anlatım
KPSS Tercihleri Nasıl Yapılır? Detaylı Anlatım
Ev Kadınlarına Emeklillik İmkanı
Ev Kadınlarına Emeklillik İmkanı