Reklamı Geç
Advert

İş Arayanlar Devlet Teşviğinden Nasıl Yararlanabilir ?

Ülkemizin dış ülkelere karşı göstermiş olduğu dik duruş ,ve yapılandırdığı iç yapısında önem gösterdiği en önemli konulardan biri olan iş gücünü artırmaya ve geliştirmeye yönelik yeniliklerdir. Devletimiz bu konularda arka arkaya yaptığı teşviklerden nasıl yararlanılabilir.

İş Arayanlar Devlet Teşviğinden Nasıl Yararlanabilir ?
İş Arayanlar Devlet Teşviğinden Nasıl Yararlanabilir ? admin
Bu içerik 7270 kez okundu.

Ülkemizin dış ülkeler karşısındaki en önemli dik duruşumuz ve bu alandaki en büyük gücümüz genç ve kalabalık nüfusumuz,Bu alandaki teşviklerde ülkemize değer katmakta ve dünya ekonomisinde yükselen şirketlerimize ve gelişen ekonomimizde iş gücümüz hızla büyümektedir.

Devletimiz bu alanda hareket kabiliyeti sağlaması açısından istihdam ve destek konusunda özel sektör ile gerek yetki olsun gerekse destek olsun devletin yapabileceği tüm imkanlardan yararlanmasını sağlamıştır.

Sitemizde de bu desteklerden sıkça haberlerde bahsettiğimiz bu destekler, 1300 TL-5000 TL maaş aralığında devam ediyor. fakat dikkat edilmesi gereken konulardan en önemlisi artık devlet bu paraları verirken şirketleri zorlamazken, kişileri çalıştırmak yönünden taahhüt ve zorunluluk koşuyor.

Şirketler artık istediği zaman sizi çıkaramıyor ; 

Şirketler bu destekleri alırken ,devlete en az 1 yıl olmak üzere sizleri çalıştırma ve devam ettirme zorunluluğu koyuyor , ve eskisi gibi yakın tanıdık ve akraba çalıştırmak kesinlikle yasak ve denetimler çok sıkı , bu sürede sizi çıkartması yada kötü davranması durumunda devlet şirkete cezasını kesiyor. Buda  devamlılık ve güvence açısından devletin güvencesi altında olduğunuzu gösteren ve suistimala açık olmayan önemli bir destek olduğunu göstermektedir.

Maaşınız devlet tarafından yatırılıyor;

Daha önceki uygulamalarda desteği şirketler alıyordu, buda daha az maaş verme, yakın işbirliklerine sebebiyetten destekler kesilmişti. Artık devlet günlük hesaplıyor ve kendi çalışanın direk hesabına yatırıyor.Maaş yatmadı, geç yattı, yada yatmayacak ,şirketin durumu kötü gibi durumlar artık sistemden kaldırılmış oldu.

Devlet kontrolünde istihdam yapılan bu programların ve yetkilendirmiş olduğu diğer haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

 

Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EPDK: 24 Kamu Personel Alımı Gerçekleştirecek
EPDK: 24 Kamu Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: Hastaneler Gençlik Spor ve Aile Bakanlığına 160 Kamu Personel Alımı Yapılacak
İŞKUR Üzerinden: Hastaneler Gençlik Spor ve Aile Bakanlığına 160 Kamu Personel Alımı Yapılacak