Hollanda, Bakana salon verdirmedi

Bakan Sayan'ın Cuma günü öğleden sonra, Hengelo şehrinde AK Parti taraftarları ile buluşacağı salonun, "başka bir gerekçe" ile kiralandığı öğrenildi.

Hollanda, Bakana salon verdirmedi
Bu içerik 328 kez okundu.
Devlet Teşviği

    Salon sahibi, "Belediye başkanı ile görüşerek, salonu kiraya vermeme kararı aldık" dedi. İşletmeci, rezervasyon iptali kararında, Rotterdam'da Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun yapacağı toplantı hakkında olan tartışmaların da etki ettiğini iletti.
BBC Türkçe'de yer bulan haberce , AK Parti Yurtdışı Seçim Koordinasyon Merkezi, Perşembe günü sosyal medya ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayan'ın, Cuma günü Hollanda da olacağını açıklamıştı.
Hengelo Belediye Başkanı Schelberg, sahte bir mazeret  göstererek salon sahibi ve kendisinin oyuna getirilmeye çalışıldığını iletti.
Hollanda hükümetinin, Türk bakanların ülkelerinde kampanya yapmasını istemediğini gösteren Schelberg, "Bu ziyaretin gerçekleşeceğini düşünmüyorum" dedi.
Bu gelişmeden sonar Bakan Sayan'ın Hollanda'ya gelip gelmeyeceği hakkında bir açıklama yapılmadı.
Rutte: Ne 15 Mart'tan önce ne de sonra gelme... Çavuşoğlu: Geleceğim
Hollanda Başbakanı Mark Rutte ise, Çavuşoğlu'nun, ne 15 Mart seçimleri öncesi veya sonrasında ülkelerine gelmesini istemediklerini söyledi.
Türk mevkidaşı ile görüşmelerin devam ettiğini ileten Rutte, "Can sıkıcı durumlardan kaçınmak için elimizden geleni yapıyoruz" dedi.
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ise kendisine salon verilmemesine ve Hollanda Başbakanı Rutte'nin "Ne 15 Mart öncesi ne de sonrası Çavuşoğlu'nu istemiyoruz" duyurusuna karşı Cumartesi günü Rotterdam'a gelmekte ısrarcı.
Çavuşoğlu, Hollanda hükümet yetkililerinin, 15 Mart'taki seçimler sebebiyle  aşırı sağcıların tepkisinden korktuğu  için, ziyaretine sıcak karşılamadıklarını belitti.
   Çavuşoğlu, "Cumartesi günü kampanya yapmak için Rotterdam'a gideceğim. Hiçbir şey beni engelleyemez. Irkçı ve faşistlere boyun eğmeyeceğiz" dedi.

 

Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YÖK Memur Alımına Kimler Başvuru Yapabilir?
YÖK Memur Alımına Kimler Başvuru Yapabilir?
Yalova Altınova SYDV KPSS Puanı İle Memur Alıyor
Yalova Altınova SYDV KPSS Puanı İle Memur Alıyor