Reklamı Geç
Advert

Esnaflara Verilecek Kredinin Detayları Belli Oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından müjdelenen esnafa kredi desteğiyle alakalı süreç netlik kazanmaya başladı.

Esnaflara Verilecek Kredinin Detayları Belli Oldu
Esnaflara Verilecek Kredinin Detayları Belli Oldu Admin
Bu içerik 123 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan' ın bahsettiği ve müjdelediği esnafa kredi imkanıyla alakalı olarak HalkBank Genel Müdürü Osman Arslan tarafından yapılan açıklamada " Ekonomimize değer katacak uygulamalarla yeni yılda da işletmelerin faaliyetlerini finansal anlamda hiçbir zorluk yaşamadan sürdürmesini sağlayacağız. 

Ülkemizin kalkınması, üretim ve istihdamın artması için geliştirdiğimiz ürün ve hizmetlerle esnaf ve sanatkarlara destek olmayı sürdüreceğiz. Yeni umutlarla başladığımız 2019 yılına özel geliştirdiğimiz Esnaf Kredi Programı ile bu yıl yaklaşık 350 bin esnafa daha ulaşacağız. 

Bugün sayıları 1000'e ulaşmış olan Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği'ne (TESKOMB) bağlı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri (ESKKK) kefaletiyle, kooperatiflerin bulunmadığı yerlerde ise Bankamızca doğrudan kredi kullandırmak suretiyle tüm esnaf ve sanatkarlarımıza ulaşarak, artan kredi desteklerimizle bu yıl da esnafın yüzünü güldürmeye devam edeceğiz.

Esnaflar rahat edecek, işte o kredinin detayları

Esnaflara verilecek krediyle alakalı detaylara göz atacak olursak; HalkBank Genel Müdürü Osman Arslan tarafından yapılan açıklamada 350 bin esnafa daha ulaşılacağının ifade edildiğü görülüyor. 

Bu açıklamaya ek olarak " Şubelerimize kredi plasman tahsisleri yapılmış olup yeni programa ilişkin kredi kullandırımları 9 Ocak (bugün) itibarı ile başlamıştır. 

Tahsis edilen tutarın 10 milyar TL'lik kısmının, Bankamızın likidite durumu ve kredi geri dönüşlerinin yoğunlaşma dönemleri dikkate alınarak 2019 yılının ilk 3 ayında kullandırılması kararlaştırılmıştır. 

Esnaf kredisi kullandırımlarında, mevcut uygulamada olduğu gibi, Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın faiz desteği devam edecektir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı Erdoğan HalkBank Genel Müdürü Osman Arslan Esnaf Kredi Programı Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği Esnaf ve Sanatkarlar Kred
Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TÜBİTAK KPSS Şartı Olmadan 92 Personel Alımı Gerçekleştirecek Son Gün 15 Ocak
TÜBİTAK KPSS Şartı Olmadan 92 Personel Alımı Gerçekleştirecek Son Gün 15 Ocak
Emniyet Genel Müdürlüğü Bünyesine 2018-6 Dönem Kadrolu 54 Hizmetli Alım Yapılacak
Emniyet Genel Müdürlüğü Bünyesine 2018-6 Dönem Kadrolu 54 Hizmetli Alım Yapılacak