Reklamı Geç
Advert

EKK Toplantısı Bir Saat Ertelendi!

Binali Yıldırım'ın, geçtiğimiz hafta yapılan Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) toplantısına ilişkin yapacağı açıklamaya çevrildi.

EKK Toplantısı Bir Saat Ertelendi!
Bu içerik 5103 kez okundu.
Devlet Teşviği Antalya Escort

EKK toplantısı geçtimiz Cuma akşamı yapıldı. Toplantı sonrası yapılan açıklamada, maliye, bankacılık ve finans sektörü, reel sektör ve işgücü piyasasına yönelik tedbirlerin kararlaştırıldığı ve hafta içinde kamuoyu ile paylaşılacağı belirtilmişti.

Dolar önceki hafta cuma günü 3.59 seviyesine yükseldi. Ancak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başlattığı ardından tüm halk tarafından bir seferberlik haline gelen 'TL'ye dön' çağrıları sonrası dolar gerilemeye başladı. Bu hafta başından beri gerileyen dolar 15:20'de 3.36'ya kadar düştü.

Bakan Naci Ağbal, kararların reel sektör, istihdam, bankacılık ve finans ile dış finansman boyutunu ilgilendirdiğini, kararların arasında kısa ve orta vadeli düzenlemeler bulunduğunu ve kısa vadede hayata geçeceklerini söylemişti.

Savunma Sanayi Destekleme Fonu, toplamda 262.7 milyon dolar ve 31.3 milyon euronun dün itibarıyla TL'ye çevrildiği açıklanmış, geçen hafta ise Borsa İstanbul tüm nakdi varlıklarını TL'ye çevirme kararı almıştı.

TÜİK verilerine göre mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış sanayi üretim endeksi, ekimde bir önceki aya göre yüzde 3,7 arttı. Takvim etkisinden arındırılmış sanayi üretimi ise geçen yılın aynı ayına göre yüzde 2 artış gösterdi. Uzmanlar verinin daha dengeli bir son çeyrek büyümesine işaret ettiğini belirtiyor. 

Avrupa Merkez Bankası'nın faiz kararı da piyasanın öne çıkan gelişmeleri arasında. Bankanın Mart ayında sona ermesi planlanan varlık alım programını uzatması bekleniyor. 

ekk
Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YÖK Memur Alımına Kimler Başvuru Yapabilir?
YÖK Memur Alımına Kimler Başvuru Yapabilir?
Yalova Altınova SYDV KPSS Puanı İle Memur Alıyor
Yalova Altınova SYDV KPSS Puanı İle Memur Alıyor