Reklamı Geç
Advert

E-Devlette Yeni Dönem Başlıyor: Bundan Sonra Artık…

E-devlet uygulamalarında her geçen gün yeni bir uygulama ilave edilerek, resmi işlemler daha pratik ve zaman kaybı yaşanmadan yapılabiliyor.

E-Devlette Yeni Dönem Başlıyor: Bundan Sonra Artık…
E-Devlette Yeni Dönem Başlıyor: Bundan Sonra Artık… Admin
Bu içerik 1020 kez okundu.

Bu işlemlere bir yenisi daha eklendi. Buna göre E-devlet uygulamalarında Mart ayından itibaren yeni bir dönem daha başlayacak. 81 il ve 900'den fazla ilçede abone işlemleri e-devlet üzerinden yapılabilecek.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay yaptığı açıklamada doğalgaz, elektrik ve GSM abone işlemlerinin e-devlet üzerinden yapılabileceğini aktardı. 

Vatandaşların illeri daha kolay yapabilmeleri için yeni hizmetler yakın zamanda işletime girecek. E-devlet üzerinden belediye ve GSM operatörlerinin entegre edilmesinin ardından abone işlemleri yapılabilecek. 

Abonelik sonlandırmada yine edevlete giriş yapılarak kısa sürede tamamlanabilecek. Bu konuda çalışmalar sürüyor. Öncelikle mevzuat değişiklileri için yakın zamanda düzenlemeler hayata geçecek.

YASAL DÜZENLEMELER YAPILACAK

Abonelik işlemlerin hayata geçirilmesi için gerekli olan yasal düzenlemelerin tamamlanmasının ardından abonelik hizmetleri hayata geçecek. Vatandaşlar sıra beklemeden yapabilecek. 

Ayrıca daha önce yüz yüze yapılan işlemlere de devam edebilecek. Evrak israfı ve zaman israfının önüne geçileceği dijital dönüşüme önemli bir adım atılmış olacak. 

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay yaptığı açıklamalarda; "Sistemi akıllılaştırarak, kamunun önemli ölçüde tasarruf etmesinin önünü açacağız. Bunlar için de öncelikle kamudaki sistemlerin birbirleriyle tam olarak entegrasyonunu tamamlayıp, yapay zeka dahil ileri teknolojileri etkili bir şekilde uygulayacağız.

E-devlet uygulamaları E-devlet uygulamalarında Mart ayından itibaren yeni bir dönem daha başlayacak abone işlemleri e-devlet üzerinden Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay doğalgaz elektrik GSM abone işlemlerinin e-devlet üze
Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EPDK: 24 Kamu Personel Alımı Gerçekleştirecek
EPDK: 24 Kamu Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: Hastaneler Gençlik Spor ve Aile Bakanlığına 160 Kamu Personel Alımı Yapılacak
İŞKUR Üzerinden: Hastaneler Gençlik Spor ve Aile Bakanlığına 160 Kamu Personel Alımı Yapılacak