Reklamı Geç
Advert

Çalışan Annelere Müjde Devlet Desteği Arttırıldı

Nitelikli iş gücünün korunması, sektörlerin personel ihtiyaçlarının minimuma indirilmesi ve çalışma hayatının özendirilmesi konusunda önemli desteklerden birisi olan çalışan annelere uygulanan devlet destekleri, her yıl olduğu gibi bu yıl da artış gösterdi.

Çalışan Annelere Müjde Devlet Desteği Arttırıldı
Çalışan Annelere Müjde Devlet Desteği Arttırıldı Admin
Bu içerik 423 kez okundu.

Geçen yılın rakamlarına göre 2019 yılında devlet tarafından çalışan annelere ödenen devlet destekleri 1300 TL arttırılarak ödenecek. 

2019 yılında annelere toplamda 6300 liraya kadar devlet desteği verilecek. Çalışan anneler belirli şartları taşımaları ya da belirtilen çalışma koşullarını karşılamaları durumunda bu desteklerden başvuru yaparak yararlanabilecek. 

ÇALIŞAN ANNELERE UYGULANAN DESTEKLER 1300 TL ARTTIRILDI 

400 TL destek

İŞKUR tarafından yürütülen projeyle çalışan ve küçük çocuğu bulunan anneler, başvuru yapmaları halinde 400 TL devlet desteği alabilecekler. Bu destek bakım desteği olarak adlandırılıyor ve koşulları karşılayan anneler başvuruları neticesinde 400 TL desteği alabiliyorlar.

Doğum izni ücreti

Çalışmaktayken (sigortalı olarak) doğum yapan annelere, doğum izni olarak 1317 TL artış göstererek ödenen ücret, bu yıl itibariyle 6 bin 367 lira oldu. 

2018 yılı itibariyle bu destek 5 bin 50 lira olarak annelere ödeniyordu. Çalışan anneler doğum yapmaları halinde, 16 haftaya kadar doğum izninden yararlanarak, bu ödenekleri alabiliyorlar. Yukarıda sayılan destekler kapsamında diğer desteklerle birlikte annelere ödenen destekler, 8-9 bin TL' yi bulabiliyor.

annelere uygulanan devlet destekleri personel ihtiyaçları 2019 yılında devlet tarafından çalışan annelere ödenen devlet destekleri 1300 TL arttırılarak İŞKUR 400 TL devlet desteği Çalışan anneler
Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TÜBİTAK KPSS Şartı Olmadan 92 Personel Alımı Gerçekleştirecek Son Gün 15 Ocak
TÜBİTAK KPSS Şartı Olmadan 92 Personel Alımı Gerçekleştirecek Son Gün 15 Ocak
Emniyet Genel Müdürlüğü Bünyesine 2018-6 Dönem Kadrolu 54 Hizmetli Alım Yapılacak
Emniyet Genel Müdürlüğü Bünyesine 2018-6 Dönem Kadrolu 54 Hizmetli Alım Yapılacak