Reklamı Geç
Advert

4/B'lilere Müjde! İzin Haklarında İyileştirmeler Yapılıyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, 4B'lilerin izinlerine yönelik olarak Maliye Bakanlığıyla beraber hazırladıkları yönetmeliği Bakanlar Kurulu'na sevk ettiklerini sözlerine ekledi ve Sarıeroğlu açıklamasında; "4B'dekilerin izin konusunda bizlerden çok ciddi talepleri vardı. 4C'den 4B'ye geçenlere yüzde 10 bir maaş zammı gerçekleşmişti. Part time'ı ise daha çok kadınlar bekliyor ama erkekler için de geçerli olan doğumdan sonra yarı zamanlı çalışmaya ilişkin düzenleme de kısa zamanda netleşecektir" dedi.

4/B'lilere Müjde! İzin Haklarında İyileştirmeler Yapılıyor
4/B'lilere Müjde! İzin Haklarında İyileştirmeler Yapılıyor Admin
Bu içerik 1785 kez okundu.

Hükümet tarafından emekli vatandaşalra ikramiye müjdesinin duyurulmasıyla beraber 3.5 milyon kamu çalışanının yüzünü güldürecek kritik adımlar atılacağı ifade edildi.

Kamuda çalışan binlerce (4/B'li) sözleşmeli personelin izin haklarında iyileştirme yapılacağı belirtildi.

İzin sürelerinde uzatılma yapılacağı ve bir sonraki yıla devredilebileceği ifade edildi. Taşeron düzenlemesiyle beraber geçici personel statüsünden (4C) 4B'ye geçen personellerin maaş takviminde eşitlik sağlanacağı ifade edildi.

Geçiş yapan 4C'li lerinde maaşlarını peşin olarak alabileceklerine yer verildi. Söz konusu düzenlemenin yürürlüğe girdiği aydan itibaren hesaplara çift maaşın yatacağı belirtildi. Memurlara ise Part- Time çalışma hakkını sağlayan düzenlemeye yönelik Çalışma Bakanı Sarıeroğlu bu hafta Bakanlar Kurulu'na sunumlarını yapacak.

İşçilerin hepsi maaşlarının 1.5 katı kadar promosyondan faydalanırken toplu iş sözleşmesinden kaynaklanan ücret ve farklarında hesaplara yatırıldığı ifade edildi.

Devlet kadrosuna geçen 450 bin işçiye bir milyar türk lriasının üzerinde ikramiye verileceği belirtildi. Ayrıca Bakan Sarıeroğlu yaptığı açıklamada;

 "4B'dekilerin izin konusunda bizlerden çok ciddi talepleri vardı. 4C'den 4B'ye geçenlere yüzde 10 bir maaş zammı gerçekleşmişti. Part time'ı ise daha çok kadınlar bekliyor ama erkekler için de geçerli olan doğumdan sonra yarı zamanlı çalışmaya ilişkin düzenleme de kısa zamanda netleşecektir" ifadelerini kullandı.

Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye Tarım Kredi Kooperatiflerine İki Farklı Kadroda 37 Personel Alımı Yapılacak
Türkiye Tarım Kredi Kooperatiflerine İki Farklı Kadroda 37 Personel Alımı Yapılacak
MNG Kargo En Az İlkokul Mezunu Personel Alımı Yapacak
MNG Kargo En Az İlkokul Mezunu Personel Alımı Yapacak