Reklamı Geç
Advert

Milli Eğitim Bakanından Flaş Açıklama

Milli Eğitim Bakanı Selçuk tarafından yapılan açıklamada, 2023 Eğitim Vizyon Belgesi kapsamında yapılacak önemli projelere ve bunların detaylarına değinildi.

Milli Eğitim Bakanından Flaş Açıklama
Milli Eğitim Bakanından Flaş Açıklama Admin
Bu içerik 607 kez okundu.

Eğitimdeki mevcut sorunların, sonuç getirmeyen bazı çalışmaların farkında olduklarının ve bunların çözümü noktasında çalışmayı başlattıklarının vurgusunu yapan Bakan Selçuk, çeşitli pilot uygulama ve modellemelerle süreçlerin üstesinden gelineceğine vurgu yaptı. 

Açıklamasında eğitim sistemindeki sorunların çözülmesi noktasında önemli projelerin devreye gireceğini aktaran Selçuk, bu çözümlerin her türlü plan ve projelerinin yanı sıra uygulama takvimlerinin de hazır olduğunu aktardı. 

Eğitimdeki problemlerin 2023 yılına kadar Vizyon Belgesi dahilindeki tüm projelerle 3 yıl içerisinde çözüme kavuşturulmasının amaçlandığına yer veren bakan Selçuk, müdürlerin göreve gelmesiyle alakalı da flaş bir açıklama gerçekleştirdi.

Okul müdürleri artık sınavla alınacak

Okul müdürlerinin belirlenmesinde artık belirli ehliyetlerin ya da niteliklerin aranacağına yer veren Bakan Selçuk " Bununla ilgili olarak da önümüzdeki süreçte bütün okul müdürlerinin belirli bir ehliyet ve nitelik çerçevesinde sınavla alınması ve bu sınavın sonucunda da gereken hizmet içi eğitimlerinin yapılmasının üniversitelerle iş birliği içinde gerçekleştirilmesinin yol haritasını da şubat ayından itibaren koymuş olacağız. 

2023 Eğitim Vizyon Belgesiyle 3 yıllık süreçte tamamlanması beklenen tüm çalışmaların, eğitim sistemindeki problemlerin çözülmesi ya da mevcut faaliyetlerin iyileştirilmesi olarak adlandırıldığını hatırlatan Milli Eğitim Bakanı Selçuk, eğitim sistemindeki önemli ve işlevsel değişikliklerin sinyalini vererek; Şubat ayını işaret etti.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk 2023 Eğitim Vizyon Belgesi Eğitim Bakan Selçuk eğitim sistemi Selçuk 2023 yılına kadar Vizyon Belgesi Okul müdürleri
Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TÜBİTAK KPSS Şartı Olmadan 92 Personel Alımı Gerçekleştirecek Son Gün 15 Ocak
TÜBİTAK KPSS Şartı Olmadan 92 Personel Alımı Gerçekleştirecek Son Gün 15 Ocak
Emniyet Genel Müdürlüğü Bünyesine 2018-6 Dönem Kadrolu 54 Hizmetli Alım Yapılacak
Emniyet Genel Müdürlüğü Bünyesine 2018-6 Dönem Kadrolu 54 Hizmetli Alım Yapılacak