Reklamı Geç
Advert

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz'dan Üniversitelerin Bölünmesine İlişkin Açıklama

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz bazı üniversitelerin bölünmesi konusuna ilişkin bazı açıklamalarda bulundu. Konuya dair yöneltilen eleştirileri değerlendiren Bakan İsmet Yılmaz bölünmelerin olumlu etkilerinin olacağını söyledi ve geçmişte yaşanan benzer örnekleri hatırlattı.

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz'dan Üniversitelerin Bölünmesine İlişkin Açıklama
Milli Eğitim Bakanı Yılmaz'dan Üniversitelerin Bölünmesine İlişkin Açıklama Admin
Bu içerik 2738 kez okundu.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Yükseköğretim Kanunu ile Bazı Kanun ve KHK'lerde Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı'nın görüşmeleri kapsamında TBMM Genel Kurulunda bir konuşma gerçekleştirdi. 

Yapmış olduğu konuşmasının bir bölümünü üniversitelerin bölünmesi konusuna ayıran Bakan İsmet Yılmaz konuya dair görüşlerini paylaştı. 

'ÜNİVERSİTELERİN BÖLÜNMESİNİ FAYDALI OLARAK DÜŞÜNÜYORUZ'

 

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz üniversitelerin bölünmesi konusunda yapmış olduğu açıklamalarında, konuya ideolojik yaklaşılmamasını istedi. Konuya dair bazı örnekler veren Bakan Yılmaz çok büyüyen üniversitelerin dünyanın pek çok ülkesinde bölündüğünü ve bunun olumlu sonuçlar doğurduğunu söyledi. 

Türkiye'de yaşanan bazı bölünmelere de dikkat çeken Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz; Hacettepe Üniversitesi'nin, Ankara Üniversitesi'nden bölündüğünü söyledi. Bakan İsmet Yılmaz'ın konuya dair görüşleri şu şekilde,

"Biz üniversitelerin bölünmesinin bu ülkeye faydalı olduğunu düşünüyoruz, siz bölünmemesinin faydalı olduğunu. Ama buna millet karar verecek. Hacettepe Üniversitesi, Ankara Üniversitesinin içinden çıktı. Ankara Üniversitesinin içinden çıkarken de bu eleştiriler yapıldı ama şu anda bu söylenenlerin doğru olmadığını görüyoruz. Bugün Hacettepe Üniversitesinin Ankara Üniversitesinden daha geri olduğunu söyleyebilen var mı? O zaman 'Ankara Üniversitesinin birikmiş bir kültürü var. Bu kültürden, bu üniversiteyi niye alıyorsunuz?' deselerdi bugün Türkiye Hacettepe Üniversitesini kazanamazdı."

 

İnsan Kaynakları Uzman Alımı (KPSS Şartsız)personel alım ilanı detaylarını incelemek için TIKLAYINIZ

Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EPDK: 24 Kamu Personel Alımı Gerçekleştirecek
EPDK: 24 Kamu Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: Hastaneler Gençlik Spor ve Aile Bakanlığına 160 Kamu Personel Alımı Yapılacak
İŞKUR Üzerinden: Hastaneler Gençlik Spor ve Aile Bakanlığına 160 Kamu Personel Alımı Yapılacak