Reklamı Geç
Advert

MEB Öğretmen Alımı Başvurusu ne Zaman Başlayacak?

MEB’in yayınladığı Öğretmen alımına kimler ne şekilde ve hangi şartlarda başvuru yapabiliyor. MEB Öğretmen alımı başvuruları başlıyor.

MEB Öğretmen Alımı Başvurusu ne Zaman Başlayacak?
MEB Öğretmen Alımı Başvurusu ne Zaman Başlayacak? Admin
Bu içerik 2393 kez okundu.

Milli Eğitim Bakanlığı sporcudan öğretmen alımı yapıyor. Açıklanan alımı başvuracaklar ne şekilde ve hangi şartlarda başvuru yapabiliyor. Devlet Memurları Kanununun sözleşmeli personel hükümleri kapsamında aday öğretmen alım takvimi duyuruldu.

Milli Eğitim Bakanlığı eğitim kurumlarında beden eğitimi alanında öğretmen ihtiyacının karşılanması için sözleşmeli aday öğretmen unvanı ile kamu personeli alımı yapılacaktır.

Aşağıda bentlerde belirtilen yarışmaların takım sporlarında en az on kez ülkemizi temsil ederek milli sporcu belgesi almış olması gerekmektedir. 200 milli sporcu ataması için başvuru şartları şöyledir.

Olimpiyat Oyunları, Parolimpik Oyunları, Dünya Üniversitelerarası Spor Oyunları (Universiade), Akdeniz Oyunları ile Dünya Askeri Oyunlarında bireysel veya takım halinde yarışmalarda ilk üç dereceye girmiş olması gerekmektedir.

Uluslararası Olimpiyat Komitesinin tanıdığı spor dallarının büyükler, gençler veya ümitler kategorilerinde Dünya veya Avrupa şampiyonaları ile Uluslararası Askeri Sporlar Konseyince yapılan Dünya veya Avrupa şampiyonalarında ilk üç dereceye girmesi gerekmektedir.

2019 yılı milli sporcuların beden eğitimi öğretmeni olarak atanması 200 kamu personeli alımı için başvurular 22 Ocak 2019 ile 29 Ocak 2019 tarihinde personel.meb.gov.tr. adresi üzerinden yapılacaktır.

200 Milli Sporcunun Beden eğitimi öğretmeni olarak atamaları ise 1 Şubat 2019 tarihinde yapılacaktır.

MEB Öğretmen alımı MEB Öğretmen alımı Milli Eğitim Bakanlığı sporcudan öğretmen alımı Devlet Memurları Kanununun sözleşmeli personel hükümleri aday öğretmen alım takvimi Milli Eğitim Bakanlığı eğitim kurumlarında beden eğitim
Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adalet Bakanlığı: 10 Bin Kamu Personel Alımı Gerçekleştirecek
Adalet Bakanlığı: 10 Bin Kamu Personel Alımı Gerçekleştirecek
Elektrik Fatura Desteği PTT Üzerinden Başlıyor
Elektrik Fatura Desteği PTT Üzerinden Başlıyor