Reklamı Geç
Advert

MEB 500 Engelli Öğretmen Ataması Yapacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yayımladığı duyuru kapsamında 500 engelli öğretmen ataması gerçekleştirecek.

MEB 500 Engelli Öğretmen Ataması Yapacak
MEB 500 Engelli Öğretmen Ataması Yapacak Admin
Bu içerik 222 kez okundu.

Yayımlanan duyuruda ataması yapılacak 500 engelli öğretmenin E-KPSS puanları üzerinden yapılacak sıralamayla belli olacağını aktaran MEB, öğretmen atamalarına yönelik kontenjanları 22 Ocak 2019 tarihinde ilan edecek.

Yayımlanan takvim doğrultusunda yapılacak olan atama işlemlerine yönelik kadrolar 22 Ocak 2019 tarihinde ilan edilecek 500 engelli öğretmen ataması için başvuru şartları; T.C vatandaşı olmak (KKTC vatandaşı için aranmayacaktır), Lisans mezuniyeti, Talim ve Terbiye Kurulunun öğretmenliğe atanacakların tespitine ilişkin kararına uygun olmak, alan öğretmenliği ya da pedagojik formasyon alanlarından birinden başarılıyla tamamlamış olmak, E-KPSS en az 50 puan almış olmak, devlet memurluğundan ya da öğretmenlikten çıkarılmayı gerektirmiş bir ceza almamış olmak şeklinde özetlenmektedir. 

Adaylar, başvurularını https://mebbis.meb.gov.tr veya https://personel.meb.gov.tr adreslerinde açıklanan takvim doğrultusunda gerçekleştireceklerdir. Adayların atama işlemleri tercih ettikleri ilin puan sıralaması üzerinden gerçekleştirilecektir. 

Bu bağlamda yapılacak atama işlemlerine yönelik takvim ise İl ve alan bazlı kontenjanların ilan edilmesi 22 Ocak 2019, Başvuruların alınması ve onaylanması 23 - 29 Ocak 2019, Atamaların yapılması 1 Şubat 2019 olarak aktarılmaktadır. 

Adayların başvuru formunun çıktısını duyuruda aktarıldığı üzere atama takvimi içerisinde il milli eğitim müdürlüklerine onaylattıracaklardır.

Milli Eğitim Bakanlığı MEB 500 engelli öğretmen ataması 500 engelli öğretmen E-KPSS puanları öğretmen atamalarına yönelik kontenjanlar 500 engelli öğretmen ataması için E-KPSS en az 50 puan almış olmak
Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TÜBİTAK KPSS Şartı Olmadan 92 Personel Alımı Gerçekleştirecek Son Gün 15 Ocak
TÜBİTAK KPSS Şartı Olmadan 92 Personel Alımı Gerçekleştirecek Son Gün 15 Ocak
Emniyet Genel Müdürlüğü Bünyesine 2018-6 Dönem Kadrolu 54 Hizmetli Alım Yapılacak
Emniyet Genel Müdürlüğü Bünyesine 2018-6 Dönem Kadrolu 54 Hizmetli Alım Yapılacak