Reklamı Geç

Facebook Sayfamızı Beğenin

KYK Burs Başvurusu Açıklığa Kavuştu

KYK burs sonuçları konusunda öğrencilerin heyecanlı bekleyişi devam ediyor. Eylül ayında başladıkları üniversite yaşamına sınav dönemleri ile devam eden öğrenciler, Kredi ve Yurtlar Kurumu üzerinden müracaatta bulundukları KYK burs sonuçları için açıklamaların gelmesini bekliyor.

KYK Burs Başvurusu Açıklığa Kavuştu
Bu içerik 16592 kez okundu.
Devlet Teşviği

Konu hakkında en net açıklamayı yapan Bakan, Akif Çağatay Kılıç, sonuçların en kısa sürede açıklanması için gayret gösterildiğini, YÖK ile aralarında gerçekleşen çalışmanın ise sona yaklaştığını ifade etti. Diğer taraftan Yurtkur yetkilileri ise öğrencilere KYK burs sonuçları açıklandıktan sonra yapmaları gereken e-devlet ve taahhütname işlemleri konusunda uyarıda bulundu

KYK burs başvuruları için meraklı bekleyiş milyonlarca öğrenci tarafından sabırsızlıkla bekleniyor. Yaklaşık bir ay önce yapılan KYK burs başvuruları için hala bir sonuç açıklanmadı. Sosyal medya üzerinden Üniversite öğrencilerinin isyanı sürmeye devam ediyor. Öğrencilerden gelen eleştiriler üzerine Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç açıklama yaptı. Yapılan açıklamada Kılıç, YÖK ile yaptığımız çalışmada sona gelmiş bulunmaktayız. Tarih veremiyorum ama bu ay içinde bitecek" ifadesini kullandı.

KYK Burs
Facebook Haber Servisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TÜBİTAK KPSS Şartsız Personel Alımı Yapıyor
TÜBİTAK KPSS Şartsız Personel Alımı Yapıyor
Zeytinburnu Belediyesi Personel Alımı Yapıyor
Zeytinburnu Belediyesi Personel Alımı Yapıyor