Reklamı Geç
Advert

İş Yönlendirme Garantili Eğitim Nedir? Kimler Başvuru Yapabilir?

İş yönlendirmeli eğitim programına duyulan talep her geçen gün artıyor. Peki İş Yönlendirmeli Eğitim süreci nasıl işliyor? Kimler İş Yöenlendirme Garantili Eğitime başvuru yapabilir?

İş Yönlendirme Garantili Eğitim Nedir? Kimler Başvuru Yapabilir?
İş Yönlendirme Garantili Eğitim Nedir? Kimler Başvuru Yapabilir? Sıla
Bu içerik 7292 kez okundu.

Son zamanlarda popüler hale gelen "İş Yönlendirme Garantili Eğitim'e" talep her geçen gün artıyor. İş arayan ve kendini mesleki anlamda geliştirmek isteyen bireyler İş Yönlendirme Garantili Eğitimden yararlanmak için başvuru yapıyor. Peki "İş Yönlendirme Garantili Eğitim" nedir? "İş Yönlendirme Garantili Eğitim'de süreç nasıl işliyor?

İş Yönlendirme Garantili Eğitim İŞKUR'un yetkilendirmiş olduğu özel istihdam ofisleri tarafından veriliyor. İş yönlendirme garantili eğitimlere başvuru oranları oldukça fazla oluyor. Kontenjanlı bir eğitim olması nedeniyle dönem dönem alımlar oluyor. İş Yöenlendirme Garantili Eğitimi Lise, Önlisans, Önlisans mezunu bireyler başvuru yapabilir.

İş yönlendirmeli eğitimler sektörde en çok ihtiyaç duyulan meslek gruplarında veriliyor. Son dönemlerde iş veren firmalar tarafından en çok ihtiyaç duyulan personel açığı İnsan Kaynakları oldu. İş veren firmalar İnsan Kaynakları alanında nitelikli personel bulmakta zorlanıyor.İş yönlendirme garantili eğitimler İnsan Kaynakları alanlarında veriliyor.Eğitimler  internet üzerinden veriliyor. Bu sistem çalışan ve vakti olmayan bireylerin eğitime kolay bir şekilde erişebilmesini sağlıyor.

Eğitim tamamlandıktan sonra bireyler sınava giriyor. Sınavda adaylara 50 soru soruluyor. Geçerli notu alan kişilerin iş yönlendirme süreci başlıyor. Yönlendirmeler İŞKUR tarafından yetkilendirilen özel istihdam ofisinin anlaşma sağladığı firmalara yapılıyor. Bu firmalar sektörde güçlü bir konumda olan büyük firmalar oluyor. Yönlendirmelerle işe yerleşen bireylerin sayısı her geçen gün artıyor. Bu da İş Yönlendirmeli Eğitim Programına duyulan talebin artmasını sağlıyor.

Memur alımı, İŞKUR ilanları, banka personel alım ilanlarını facebook grubumuz Güncel Haber Servisinden takip edebilirsiniz.

İŞKUR İŞ  Garantili Eğitim Sadece 860 kİşi Alınıyor Detaylar İçin TIKLAYINIZ 

MEMUR ALIM İLANLARINDAN ANINDA HABERİNİZ OLMASINI İSTİYORSANIZ TIKLAYINIZ

İş Yönlendirme Garantili Eğitim İnsan Kaynakları Teşvik programı
Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Havalimanlarına 3 Bin 619 Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılacak
Havalimanlarına 3 Bin 619 Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılacak
O Kurum: KPSS’den 55 Puan İle Memur Alımı Gerçekleştirecek
O Kurum: KPSS’den 55 Puan İle Memur Alımı Gerçekleştirecek