Reklamı Geç
Advert

İş Yönlendirme Garantili Eğitim Ne Zaman Başlayacak?

2015 ve 2016 yıllarında yapılan iş yönlendirme garantili eğitim programının yeni dönemi açılacak mı?

İş Yönlendirme Garantili Eğitim Ne Zaman Başlayacak?
İş Yönlendirme Garantili Eğitim Ne Zaman Başlayacak? Admin
Bu içerik 12064 kez okundu.

Geçtiğimiz yıl Türkiye'nin işsizlikle mücadele edeceği açıklanmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstihdam Seferberliği çağrısıyla bir çok kurum bu seferberliğe katkı sağlayacaklarını dile getirmiş ve bu alanda çalışmalar yapmaya başlamıştı. Bu kapsamda İş Yönlendirme Garantili Eğitim Programı yapılarak istihdam gücünü arttırmak ve kişi istihdam edilmeden önce de bu alanda eğitim almasını sağlamaktı.

2017 YILI İSTİHDAM YILI OLACAK

Geçtiğimiz aylarda İŞKUR tarafından yapılan açıklamalarda hedefin 2 milyondan daha fazla kişiyi istihdam etmek olduğu söylendi. İstihdamın her ne alanda olursa olsun büyüyen Türkiye ekonomisine katkı sağlayacağı ve ülke olarak hep birlikte katkı sağlamamız gerekiyor. Bununla ilgili çalışmalar devam ederken işçi ve işveren için de teşvik paketleri sunularak hem daha kolay hale getiriliyor hem de istihdam sağlanıyor. 2017 yılının İstihdam Yılı olması nedeniyle işsizlik oranında ciddi azalmalar bekleniyor.

İş Yönlendirme Garantili Teşvik Programı Devam Edecek mi?

Bildiğiniz üzere teşvik paketleri açıklandı ve hem İŞKUR'a hem de Özel İstihdam Büroları'na görevler verildi. 2015 yılından itibaren yapılan İş Yönlendirme Garantili Eğitim Programı fazlaca ilgi görmüş ve bu eğitimin mezunlarından istihdamlar olmuştu. 2017 yılında devam edeceğine dair henüz resmi bir açıklama gelmezken uzmanlar bu tür program ve eğitimlerin hem ülkeye hem de bireye katkısı olacağını dile getiriyor.

 

Buraya tıklayarak İş Yönlendirme Garantili Eğitim Programı'nın kayıt tarihlerini web sitemizden veya Facebook grubumuzdan takip edebilirsiniz.

Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EPDK: 24 Kamu Personel Alımı Gerçekleştirecek
EPDK: 24 Kamu Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: Hastaneler Gençlik Spor ve Aile Bakanlığına 160 Kamu Personel Alımı Yapılacak
İŞKUR Üzerinden: Hastaneler Gençlik Spor ve Aile Bakanlığına 160 Kamu Personel Alımı Yapılacak