Reklamı Geç
Advert

Gümüşhacıköy Okulunda Öğrencilere Okul Sütü Dağıtıldı

Amasya’nın Gümüşhacıköy ilçesindeki okulda öğrencilere ücretsiz okul sütü dağıtıldı.

Gümüşhacıköy Okulunda Öğrencilere Okul Sütü Dağıtıldı
Bu içerik 397 kez okundu.
Devlet Teşviği Antalya Escort

Milli Eğitim, Gıda Tarım, Hayvancılık ve Sağlık bakanlıklarının ortak yürüttüğü çalışma sonucunda okul sütü programı uygulaması kapsamında Amasyanın Gümüşhacıköy ilçe genelinde ilkokul ve anasınıfı öğrencilerine ücretsiz okul sütü dağıtıldı.

 

Amasya Milli Eğitim Müdürü Ercan Gültekin’in yaptığı açıklamada gelişim çağındaki çocukların süt içmelerinin ne kadar faydalı olduğu hakkında bilgiler verdi. İlçe genelinde 9 okulda eğitim alan 84 bin öğrenciye haftada 3 gün okul sütü dağıtalacağını belirten Gültekin, bununla birlikte "Çocukların zeka ve beden gelişimleri için süt içmeleri gerekmektedir. Büyüme çağındaki çocuklarımızın ihtiyacı olan bol protein içeren ve onlara enerji veren sütü anaokullarında ve ilkokullarda dağıtıyoruz. Devletimiz, çocuklarımızın sağlıklı yetişmesi ve geleceğe iyi bir şekilde hazırlanmaları için her türlü desteği sağlıyor." dedi.

Öğrenci velilerinden biride “Umarız ki ülke geneline yayılan bir yardım olur. Ülkedeki her çocuk bu güzel yardımdan yararlanabilir.” şeklinde konuştu.

Gümüşhacıköy Okulunda Öğrencilere Okul Sütü Dağıtıldı okul sütü amasya okul sütü dağıtımı gümüşhacıköy okul sütü dağıtımı okulda süt dağıtımı
Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YÖK Memur Alımına Kimler Başvuru Yapabilir?
YÖK Memur Alımına Kimler Başvuru Yapabilir?
Yalova Altınova SYDV KPSS Puanı İle Memur Alıyor
Yalova Altınova SYDV KPSS Puanı İle Memur Alıyor