Reklamı Geç
Advert

DGS'ye Bavurular Başladı

Meslek Yüksekokulları ile Açık öğretim Ön lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (2016-DGS) başvuruları bugün başladı.

 DGS'ye Bavurular Başladı
Bu içerik 587 kez okundu.
Devlet Teşviği

    ÖSYM'nin resmi internet sitesinde bir duyuru yayınlandı, 31 Temmuz'da yapılacak DGS'nin başvuru işlemleri 13 Haziran'a kadar devam edecek.

   Yükseköğretim programlarına DGS için başvuracak adayların, meslek yüksekokulları ve açık öğretim ön lisans programlarından mezun olmuş omaları gerekmektedir.. O yıl son sınıfta olup da staj dışındaki mezuniyet şartlarını yerine getirmiş olan adaylar da sınava başvurabilecek.

   KKTC meslek yüksekokullarının son sınıf öğrencileri ve mezunları ile aynı koşullarda yurt dışından mezun olup denkliği kabul edilen adaylar da DGS'ye başvuru yapabilecek.

   Meslek yüksekokulu son sınıf öğrencileri ve mezunları, kendi alanlarındaki özel yetenek sınavı veya merkezi sistemle öğrenci alan lisans programlarına dikey geçiş yapmak isteyenler DGS'ye girmek zorunda olacak.

   Özel yetenek sınavı ile öğrenci alan lisans programlarına dikey geçiş de sınav kılavuzundaki maddelere göre merkezi olarak yapılacak. Açık öğretim dahil, öğretim süresi dört ve daha fazla yıl olan programlardan ön lisans diploması alan veya alacak olanlar DGS'ye başvuramayacak.

   Sınava başvurmak isteyen adaylar, "2016-DGS Kılavuzu" ile "Aday Başvuru Formuna" başvuru süresi içinde ÖSYM'nin "http://www.osym.gov.tr" internet adresinden ulaşabilecek.

Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adalet Bakanlığı Gardiyan ve Zabıt Katibi Alımı İçin Son Günler
Adalet Bakanlığı Gardiyan ve Zabıt Katibi Alımı İçin Son Günler
Erzurum Teknik Üniversitesi Akademik Personel Alımı Yapıyor
Erzurum Teknik Üniversitesi Akademik Personel Alımı Yapıyor