Reklamı Geç

Facebook Sayfamızı Beğenin

Başbakan: "Teşvik Programları ile İstihdam ve 10 Yıla Kadar Alım Garantisi"

2016 Başbakanımızın da hızla açıkladığı ve bu konuda önem gösterdiği teşvik programlarından olan istihdamdır, Eğitim seviyesinin hızla arttığı ve yükseldiği de açıklanan bu programlarda ,beklenen yönlendirme başarısından çok daha iyi seviyelerde geldiği ve bu ivme ile birlikte daha büyük başarılara imza atılacağı açıklandı.

Başbakan:
Bu içerik 13389 kez okundu.
Devlet Teşviği
Haberin videosu için tıklayın!

Gündemimizde yer alan en önemli konulardan birtanesi işsizlik ve bu konularda ülkemizde yapılan atılımlar çok ciddi şekilde artmaktadır. Yeni kurulan hükümetler değişen bakan ve başbakanlarımızın ilk üzerinde durdukları konus ise istihdam ve iş sahası artırımı, Kabinlerdeki değişiklikler yapıldıkça ülkemizdeki bu alandaki reformlar azalmak yerine aksine daha da artarak, hız kazanmaktadır. İstihdam yetkisini özel sektöre devrederek firmaların daha hızlı cevap alacağı şekile getirmesi bu alandaki hızlandıran ilk etki oldu.

Eğitim sistemindeki en öenmli etkilerden biri ise bu alanda özel setörde yapılması için fırsat verilen yeniliklerde oldu. Firmalar artık diplomadan daha çok istedikleri işe yarayan personel ve aktif bilgi oldu. Bu nedir ? akademik bilgi tabiki önemli idi fakat uygulamalı eğitim ile birleşmediği zaman ,ekonomiye katkı yapmayan bir bilginin değeri yoktu. Bunun karşılığı işsizlikti.

İşsizliği çözebilecek en önemli faktör ise uygulamalı eğitim yapılıp daha sonra nasıl yapıldığı ile ilgili takipti.Bunu en iyi yapabilecek ve aktarabilecek kişilerde tabiki ekonomiye güç veren ve istihdamı sağlayabilecek özel şirketler idi. 

İlginin hem firmalar hemde adaylar tarafından büyük olması programın başarı ile devam edeceğinin en büyük göstergesi ,kontenajnın düşük olması sadece tartışılırken,eğitim kalitesinin düşmemesi adına şimdilik korunuyor. fakat bununla ilgili de ilerleyen günlerde çalışmaların yapılacağı bilgisi verildi.

Teşvik Programı ile ilgili detaylı haberi okumak için tıklayabilirsiniz.

Facebook Haber Servisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BEDAŞ En Az Lise Mezunu Personel Alımı Yapıyor
BEDAŞ En Az Lise Mezunu Personel Alımı Yapıyor
Vakıf Katılım Bankası Personel Alımı Yapıyor
Vakıf Katılım Bankası Personel Alımı Yapıyor