Reklamı Geç
Advert

Ankara'da Yeni Bir Üniversite Açılıyor!

Üniversite ve sanayi iş birliğinde yaşanan sorunların belirlenmesiyle Anadolu Organize Sanayi Bölgesinin 365 bin metrekarelik arazinin ünvesiteler için kullanılacağı açıklandı.

Ankara'da Yeni Bir Üniversite Açılıyor!
Bu içerik 356 kez okundu.
Devlet Teşviği

   Türkiye'de genç nüfusun artmasıyla birlikte, gençlerin yüksek öğrenim ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla yeni bir üniversite daha kurulması planlanıyor.Ar-ge'ye gerekli önemin verilmediğini düşünen Anadolu Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Hüseyin Kutsi Tuncay üniversitelerin araştırma geliştirme çalışmalarının sanayiyi geliştireceğini,amacının üniversitelerin araştırma gücü ve bilgi birikiminden yararlanmak olduğunu söyledi.Ayrıca Ankara Üniversitesi rektörü Pr.Dr. Erkan İbiş yaptığı konuşmada günümüzde toplumların refahını bilim,bilgi ve teknolojinin belirlediğini,gelşmiş toplum yapısı için kurumların ortak paydada birleşmesi gerektiğini vurguladı. belirtti.

   Bu çalışmayla Başkent Ankara'da bulunan üniversitelere bir yenisi daha eklenecek.Kurulması planlanan yeni üniversitenin adının ''Ostim Teknik Üniversitesi'' olması planlanıyor.Türk Sanayici İş Adamları Vakfı başkanı Veli Sarıtoprak,  yeni kurulacak üniversite için Çankara Üniversitesi eski rektörü Pr.Dr. Ziya Burhanettin Güvenç'i görevlendirdi.

Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erzurum Teknik Üniversitesi Akademik Personel Alımı Yapıyor
Erzurum Teknik Üniversitesi Akademik Personel Alımı Yapıyor
KPSS Kalkıyor Mu 2018 Memur Alımları Nasıl Yapılacak?
KPSS Kalkıyor Mu 2018 Memur Alımları Nasıl Yapılacak?