Reklamı Geç
Advert

ALES Sınav Giriş Yerleri, ALES'te Yapılan Değişiklikler

ALES 19 Kasım Pazar günü yapılacak. Peki ALES'te ne gibi değişiklikler yapıldı?

ALES Sınav Giriş Yerleri, ALES'te Yapılan Değişiklikler
ALES Sınav Giriş Yerleri, ALES'te Yapılan Değişiklikler Sıla
Bu içerik 3487 kez okundu.

 

ALES'e çok az bir süre kaldı. Sınav giriş yerleri geçtiğimizgünlerde ÖSYM resmi internet sitesi üzerinden açıklanmıştı. Akademik alanda kariyer yapmayı düşünen öğrenciler ALES sınavına hazırlanıyorlar.  Adaylar heyecanlı bir bekleyiş içine girdi. Geçtiğimiz günlerde ALES'te yapılan  değişikler öğrenciler tarafından merak ediliyor. Öğrenciler bu konuda internet üzerinden araştırma yapıyor. Peki ALES yapılan değişiklikler neler?

Akademik eğitimine devam etmek isteyen öğrenciler için ALES büyük önem taşıyor. Yükseköğretim Kurulu ALES'te köklü değişiklikler yapıldığını açıkladı. Sınav soruları, sınavın geçerlilik süresi ve soru sistemi ile ilgili değişiklikler yapıldı. YÖK tarafından yapılan açıklamaya göre;

ALES'te yapılan değişiklikler şu şekilde;

Testlerin içeriğinde büyük değiştirmeler yapıldı, 4 testli sınav 2 testli sınav haline getirildi. ALES geçerlilik süresi 3 yıldan 5 yıla çıkartıldı. Sınav süresi kısaltıldı.

ALES geçerlilik süresi yapılan değişiklikten önce 3 yıldı. Yükseköğretim kurulu tarafından yapılan değişikliğe göre bu süre 5 yıl olarak belirlendi.

Bu değişiklik öğrenciler için olumlu bir gelişme oldu.Yapılan yeni düzenlemeye göre bilgiden ziyada öğrencilerin sözel ve sayısal bilgi birikimini ölçmeye yönelik değişiklikler yapıldı. ALES yapılan değişiklikle uluslararası düzeyde yapılan sınavlara daha da yaklaştırıldı. ALES sınavında yapılan bu değişiklikler 19 Kasım'da yapılacak olan sınavda geçerli olacak.

19 Kasım'da yapılacak olan ALES'de bu değişiklikler uygulanacak. ALES sınavı 19 Kasım tarihinde yapılacak. Sınava az bir süre kaldı, adaylar heyecanlı bir bekleyiş içerisine girdiler. ALES'te geçtiğimiz aylarda bazı değişiklikler yapılmıştı.

ALES Sınav Giriş Yerleri Açıklandı

ALES sınav giriş yerleri açıklandı. Akademik eğitimine devam etmek isteyen adaylar ALES sınavı ile ilgili haberler hakkında araştırma yapmaya devam ediyor. ALES sınav giriş yerleri adayların erişime açıldı. Binlerce aday bir süredir sınav yerlerinin belirlenmesini bekliyordu.

ALES sınav giriş yerleri ÖSYM resmi internet sitesi üzerinden erişime açıldı. Adaylar ALES sınav giriş yerlerine ÖSYM resmi internet sitesi üzerinden şifre ve T.C. kimlik numarası ile giriş yaparak ulaşabiliyor. Peki ALES hangi tarihte yapılacak?

ALES 19 Kasım 2017 tarihinde yapılacak. ALES SAAT 10:15'te başlayacak. Sınavda 15 dakika kuralı geçerli olacak, adayların bu konuda dikkatli olması gerekiyor. Sınava saat 10:00'dan sonra gelen adaylar salona alınmayacak. Sınav giriş belgesi ÖSYM resmi internet sitesi üzerinden alınacak. ALES'TE adaylara 100 soru sorulacak.

İŞKUR İŞ  Garantili Eğitim Sadece 720 kİşi Alınıyor Detaylar İçin TIKLAYINIZ 

MEMUR ALIM İLANLARINDAN ANINDA HABERİNİZ OLMASINI İSTİYORSANIZ TIKLAYINIZ

ALES ALES sınav giriş yerleri ALES ne zaman ALES'te yapılan değişiklikler
Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Havalimanlarına 3 Bin 619 Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılacak
Havalimanlarına 3 Bin 619 Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılacak
O Kurum: KPSS’den 55 Puan İle Memur Alımı Gerçekleştirecek
O Kurum: KPSS’den 55 Puan İle Memur Alımı Gerçekleştirecek