Reklamı Geç
Advert

Rusya: 111 Bin İşçi Alımı Gerçekleştirilecek

Ülkemizle ikili ilişkileri son dönemde iyiye giden, hem ticari hem de politik anlamda çok sayıda ortak projesi bulunan Rusya' nın; önemli projelerinde görevlendirilmek üzere 111 bin işçi alımı yapacağı aktarılıyor.

Rusya: 111 Bin İşçi Alımı Gerçekleştirilecek
Rusya: 111 Bin İşçi Alımı Gerçekleştirilecek Admin
Bu içerik 739 kez okundu.

Enerji, sanayi, petrol ve inşaat gibi önemli ve büyük kalemlerdeki projelerde zaten çok sayıda Türk şirketi ve işçisi görev alan Rusya projelerinin; 2019 yılı itibariyle 111 bin işçi alımı konusunda gündeme geleceği ifade ediliyor.

Başbakan yardımcısı açıkladı

Rusya Başbakan yardımcısı tarafından yapılan açıklamada 2019 yılı itibariyle yürütülecek önemli projelerde görev almak üzere 111 bin işçi alımı yapılması konusunda kararın oluşturulduğu ifade edildi.

Açıklamada 111 bin işçi alımına yönelik çok sayıda önemli projeye yer verildi. Rusya' da yürütülen havaalanı, enerji, inşaat projelerinin çoğunda Türk şirketleri büyük rol oynuyor. 

Öyle ki son havaalanı projesinde de yine ihaleyi Türk bir şirket kazandı ve oldukça büyük çaplı bir proje bu şirket tarafından yürütülüyor. 2019 yılı itibariyle başlayacak olan projelerde de bu Türk şirketlerinin etkin rol oynayarak faaliyetlerini sürdüreceği bekleniyor. 

Başlayacak olan projelerden doğacak 111 bin işçi ihtiyacının büyük bir bölümünün Türkiye' den karşılanacağı düşünülüyor. Gündeme taşınan rusya işçi alımı konusunda süreçleri takip ediyor.

Rusya Enerji sanayi petrol ve inşaat Rusya projeleri 111 bin işçi alımı Rusya Başbakan yardımcısı tarafından yapılan açıklama 111 bin işçi alımı yapılması konusunda kararın oluşturulduğu 111 bin işçi alımına yönelik çok say
Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Bünyesinde İdari Sözleşmeli Büro Personeli Alımı Yapılacak
İŞKUR Bünyesinde İdari Sözleşmeli Büro Personeli Alımı Yapılacak
İŞKUR Üzerinden Almanya 10 Bin İşçi Alımı Yapacak
İŞKUR Üzerinden Almanya 10 Bin İşçi Alımı Yapacak