Reklamı Geç
Advert

KYK 1220 Kamu Personeli Alımı Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) geçtiğimiz haftalar içerisinde yayımladığı bir ilan ile çeşitli pozisyonlarda personel alımı yapacağını duyurmuştu. KYK tarafından yayımlanan personel alım ilanına başvuru süreci 18 Mayıs tarihi itibariyle sona ermişti. Söz konusu ilana başvuru yapan adaylar başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediliyorlar. Peki sonuçlar ne zaman açıklanacak?

KYK 1220 Kamu Personeli Alımı Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
KYK 1220 Kamu Personeli Alımı Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Admin
Bu içerik 8631 kez okundu.

Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı kuruluş olan kuruluşu olan Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yayımlanan ilanla beraber 1220 kamu personeli alımı yapılacağı ifade edilmişti.

Söz konusu personel alım ilanına başvurular 18 Mayıs 2018 tarihinde sona ererken, başvuru yapan adaylar sonuçların ne zaman açıklanacağını merak ediyorlar.

HANGİ KADROLAR İÇİN İLANA ÇIKILMIŞTI?

KYK tarafından yayımlanan ilanlarda ise alım yapılacak olan kadrolar;

Destek Personeli, Diyetisyen, Büro Personeli, Psikolog ve Yurt Yönetim Personeli pozisyonlarına olacak. Bu pozisyonlara alım yapılacak personel sayısına ilişkin dağılımda şöyle, kurum 463’ü kadın 293’ü erkek olmak üzere toplam 756 adet Sözleşmeli Yurt Yönetim Personeli, 86 Destek Personeli Şoför, 172 Diyetisyen, 44 Psikolog, 162 Büro Personeli" olarak duyurulmuş ve başvurular 9- 18 Mayıs 2018 tarihleri arasında alınmıştı.

 

BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KYK 1220 kamu personeli alımı başvuru sonuçlarına yönelik olarak başvuru kılavuzu içerisinde belirtilen detaylarda ise;

"Sözlü sınava katılmaya hak kazandığı tespit edilen adayların, sınav yerleri ve sınav tarihleri 28.05.2018 tarihinde (www.gsb.gov.tr) ve (www.yurtkur.gsb.gov.tr) internet adreslerinde ilan edilecek olup, ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

Sözlü sınavlar aşağıda belirtildiği şekilde on altı il merkezinde 04.06.2018 tarihinden itibaren yapılmaya başlanacak olup, sınava girmeye hak kazanan adaylar hangi il için başvurmuşlarsa o ilin karşısında yer alan sınav yerinde sınava gireceklerdir" ifadelerine yer verildi.

Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Havalimanlarına 3 Bin 619 Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılacak
Havalimanlarına 3 Bin 619 Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılacak
O Kurum: KPSS’den 55 Puan İle Memur Alımı Gerçekleştirecek
O Kurum: KPSS’den 55 Puan İle Memur Alımı Gerçekleştirecek