Reklamı Geç
Advert

İŞKUR Kurum Dışı 1000 İş ve Meslek Danışmanı (İMD) Ataması Yapacak

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü 1000 adet iş ve meslek danışmanı ataması yapacak. İŞKUR tarafından yapılacak olan 1000 adet İMD ataması kurum dışı olarak gerçekleştirilecektir.

İŞKUR Kurum Dışı 1000 İş ve Meslek Danışmanı (İMD) Ataması Yapacak
İŞKUR Kurum Dışı 1000 İş ve Meslek Danışmanı (İMD) Ataması Yapacak Admin
Bu içerik 8338 kez okundu.

Ülkemizde işsizlere olanak sağlamak ve yol göstermek amacı ile çalışmalarına devam etmekte olan İŞKUR bünyesinde çok sayıda İş ve Meslek Danışmanı (İMD) personeli istihdam etmektedir. Geçtiğimiz 2017 yılında 3 bin kişilik İMD memuru alımı için görüşmelerin yapıldığı öğrenilmiş ancak konu hakkında bir duyuru yapılmamıştı.

Üniversite mezunu adaylar iş olanağı sayısının artması için İş ve Meslek Danışmanı (İMD) sınavlarına katılmakta ve yüklü ücretler ödedikten sonra sınavdan başarılı olduklarında İMD sertifikası elde etmektedir. Şu ana kadar onlarca İMD sınavı düzenlenmiş olup ülkemizde ortalama 10 - 15 bin civarı İMD sertifikasına sahip atama bekleyen adayın olduğu tahmin edilmektedir.

Türkiye İş Kurumu uzun süredir ve iş ve meslek danışmanı İMD kadrosu için her hangi bir atama yapamadı ve geçtiğimiz sene ki 3 bin kişilik İMD memuru alımı Maliye Bakanlığı tarafından kabul edilmediği düşünülmektedir.

 İş ve Meslek Danışmanları 5 yıldır atanamadıklarını ve bu atamaların yapılmamasından dolayı sertifika sürelerinin dolacağını her platformda belirttiler.Farklı dallarda atama bekleyen adaylarımızın mağduriyetini gündeme getirdiğimiz gibi İMD konusunda mağduriyet yaşan adaylarımızın da mağduriyetlerini gündeme getirdik. 

ATAMALAR HAZİRAN AYINDA YAPILACAK

Konu ile ilgili olarak Türkiye İş Kurumu Genel Müdürü Cafer Uzunkaya'nın yoğun çalışmaları ve çabaları kapsamında atama bekleyen İş ve Meslek Danışmanlarına müjdeli haber verildi. 

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü bünyesinde kurum dışı bin adet İş ve Meslek Danışmanı ataması yapılacak. Söz konusu atamalar Haziran ayında gerçekleşecektir.

Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Bünyesinde İdari Sözleşmeli Büro Personeli Alımı Yapılacak
İŞKUR Bünyesinde İdari Sözleşmeli Büro Personeli Alımı Yapılacak
İŞKUR Üzerinden Almanya 10 Bin İşçi Alımı Yapacak
İŞKUR Üzerinden Almanya 10 Bin İşçi Alımı Yapacak