Reklamı Geç
Advert

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda 1750 kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi.

25 Mayıs - 1 Haziran başvuru Tarihi. Seçimlerden önce alımlar büyük hız vererek devam ediyor.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda 1750 kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi.
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda 1750 kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi. Admin
Bu içerik 31436 kez okundu.

Geçtiğimiz günlerde Devlet Personel Başkanlığının resmi web adresi aracılığı ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığının 1750 kamu personeli alım ilanı yayımlandı. Yayımlanan ilana başvurular 23 Mayıs 2018 tarihi itibari ile başladı. Peki söz konusu ilana başvurular nasıl yapılacak? Tüm detayları kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz. 

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından yayımlanan ilana göre 1750 kamu personeli alımı Muhafaza Memuru, Muayene Memuru, Büro Personeli kadroları için gerçekleştirilecektir. 

BAŞVURU DETAYLARI

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 1750 kamu personeli alımı için başvurular 23 Mayıs 2018 tarihinde başladı. Adaylar ilana başvurularını 1 Haziran 2018 tarihine kadar gerçekleştirebileceklerdir. İlana başvuru yapacak olan adaylar www.gtb.gov.tr web adresinde yer alan iş talep formunu elektronik ortamda doldurarak gerçekleştireceklerdir.

GENEL ŞARTLAR

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı kamu personeli alım ilanına başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Buna göre ilana başvuru yapacak olan adaylar genel şartların yanı sıra özel şartlara da haiz olmalıdır. Adaylar özel şartlara başvuru kılavuzu üzerinden ulaşabileceklerdir. Genel şartlar ise şöyle:

"Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak. 657 sayılı Kanunun 53. Maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevine devamlı yapmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile engelli bulunmamak. kurum tarafından talep edilen yaş aralığında bulunmak ve Arşiv Araştırması ve güvenlik soruşturması sonucu olumlu olmak, 2016 yılı KPSS’de lisans mezunları için KPSSP3, önlisans mezunları için KPSSP93 puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmak"

İnsan Kaynakları Uzman Alımı (KPSS Şartsız)personel alım ilanı detaylarını incelemek için TIKLAYINIZ

 

Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Havalimanlarına 3 Bin 619 Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılacak
Havalimanlarına 3 Bin 619 Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılacak
O Kurum: KPSS’den 55 Puan İle Memur Alımı Gerçekleştirecek
O Kurum: KPSS’den 55 Puan İle Memur Alımı Gerçekleştirecek