Reklamı Geç

Facebook Sayfamızı Beğenin

Canikli'den Taşerona Müjde

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, taşeron işçilere kadro konusu hakkında açıklamalar yaptı.

Canikli'den Taşerona Müjde
Bu içerik 9126 kez okundu.
Devlet Teşviği

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli,  Taşeron işçilere kadro konusunda açıklamarda bulundu. TBMM 2017 bütçe görüşmelerinde Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Enerji Bakanı Berat Albayrak, Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan ve Tarım Bakanı Faruk Çelik milletvekillerinin sorularını cevapladılar.

Canikli, 720 bin civarında teşeron işçinin kesin olarak yerine getirileceğini ifade etti. Canikli taşeron işçilere kadronun teknik açıdan ciddi çalışmalar yapıldığını, işleyen sistemi bozmayak şekilde şu an ki sisteme entegre sağlamaya çalıştıklarını ifade etti.

Canikli, THY'nin uçak alım ihalesini dövizle yapmasına ilişkin soruya, dünyada uçak satan firmaların belli, bunlar da uçak satışlarını dövizle yapıyor, THY'nin uygulamasında bir aykırılık bulunmuyor ifadeleriyle yanıtladı. Benzer bir soruda Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’a soruldu. PTT'nin milli bir kuruluş olduğu ve hesabında neden döviz bulundurduğu şeklindeki soruya Bakan Arslan cevap verdi.

Ayrıca Canikli, Türk Hava Yollarının İhalesinin dövizle yapılmasına ilişkin soruya ise “dünyada uçak satan firmaların belli, bunlarda satışlarını dövizle yapıyor, THY’nin bu uygulamasında bir aykırılı bulunmuyor” dedi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’e 2017 yılında ne kadar personel alacakları soruldu. Çelik, “2017 yılında tahsis edilecek açıktan atama kontenjanının henüz açıklanmadığını bu nedenle personel alımıyla ilgili net bir şey söylemem mümkün değil” ifadelerine yer verdi.

nurettin canikli
Facebook Haber Servisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TÜBİTAK KPSS Şartsız Personel Alımı Yapıyor
TÜBİTAK KPSS Şartsız Personel Alımı Yapıyor
Zeytinburnu Belediyesi Personel Alımı Yapıyor
Zeytinburnu Belediyesi Personel Alımı Yapıyor