Reklamı Geç
Advert

Adalet Bakanlığı 14 Bin 611 Kamu Personeli Alımı Yapacak

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül açıklamalarında Bakanlığının 14 bin 611 personel alımı yapacağını ifade etti. Bakan Gül açıklamalarının devamında daha önce 15 bin olarak duyurulan personel alımının üzerine 10 bin alımı da eklediklerini ve 25 bin personel alımı yapacaklarını belirtti.

Adalet Bakanlığı 14 Bin 611 Kamu Personeli Alımı Yapacak
Adalet Bakanlığı 14 Bin 611 Kamu Personeli Alımı Yapacak Admin
Bu içerik 18939 kez okundu.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül personel alımları hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül açıklamalarında 14 bin 611 personel alımı yapacaklarını ifade etti. 

14 BİN 611 BİN KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK

Konu ile ilgili olarak Adalet Bakanı Abdulhamit Gül açıklamalarında "Gençlerimize güzel bir haber vermek istiyorum: Yakın dönemde duyurusunu yaptığımız yeni personel alımı için ilanlarımız yayınlandı. Adliyelerde, Bakanlık merkez teşkilatında, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde 14 bin 611 personel istihdam edeceğiz." ifadelerine yer verdi.

BU YIL 30 BİN PERSONEL ALIMI YAPILACAK

Bunun yanı sıra Adalet Bakanlığı personel alımları hakkına Bakan Gül açıklamalarının devamında Daha önce 15 bin olarak duyurduğumuz istihdam planını da 10 bin ilave ile güncelleyerek toplam 25 bin yardımcı personel alımı için gerekli çalışmaları başlattık. Yılın ilk 4 ayında alınan 6 bin 546 yardımcı personelimiz ile bu yıl 30 bini aşkın gencimizi istihdam edeceğiz" ifadelerini kullandı. 

14 Bin 611 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. İstihdamı sağlanacak personeller Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, Personel Genel Müdürlüğü taşra ve merkez teşkilatı, Adli Tıp Kurumu Başkanlığında görevlendirilecek.

Planlanan istihdam kapsamında infaz ve koruma memuru, zabıt katibi, icra katibi, mübaşir, psikolog, sosyal çalışmacı, ceza infaz kurumu katibi, sağlık memuru, teknisyen, şoför, mühendis, mütercim gibi 24 farklı alanda alım gerçekleştirilecek.

Personel alımlarıyla ilgili ilanların yayımlandığını aktaran Gül, mütercim, mübaşir, infaz ve koruma memuru, cezaevi katibi, sağlık personeli, psikolog, sosyal çalışmacı, şoför gibi çeşitli kadrolara yapılacak alımlara yönelik başvuruların 21 Mayıs'ta başlayacağını, 11 Haziran'da sona ereceğini kaydetti.

İnsan Kaynakları Uzman Alımı (KPSS Şartsız)personel alım ilanı detaylarını incelemek için TIKLAYINIZ

Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Havalimanlarına 3 Bin 619 Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılacak
Havalimanlarına 3 Bin 619 Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılacak
O Kurum: KPSS’den 55 Puan İle Memur Alımı Gerçekleştirecek
O Kurum: KPSS’den 55 Puan İle Memur Alımı Gerçekleştirecek