Reklamı Geç
Advert

TTK ve TKİ'de 7 Kömür Sahası Devri İle 15 bin 500 İstihdam Sağlanacak

Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) ile Türkiye Taş Kömürlerinde (TTK) yer alan 7 kömür sahası maden ruhsatları devredildi. 7 kömür sahası üretime açılarak 15 bin 500 kişiye istihdam sağlanacak. Kaynak: TTK ve TKİ'de 7 Kömür Sahası Devri İle 15 bin 500 İstihdam sağlanacak

TTK ve TKİ'de 7 Kömür Sahası Devri İle 15 bin 500 İstihdam Sağlanacak
TTK ve TKİ'de 7 Kömür Sahası Devri İle 15 bin 500 İstihdam Sağlanacak Admin
Bu içerik 7472 kez okundu.

İstihdamı çözmeye yönelik bir diğer büyük haber de  7 maden sahası için ruhsat devri gerçekleştirildi . Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez 7 kömür sahası için ruhsat devrinin tamamlanmasının ardından  ile 15 bin 500 kişiye istihdam sağlanacağı belirtildi.

Bakan Fatih  Dönmez Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) ile Türkiye Taş Kömürlerinin (TTK) maden ruhsatlarının devri sırasında gerçekleşen  imza töreninde açıklamalarda bulundu. Bu açıklamaların en dikkat çekeni 7 kömür sahasının potansiyeli yüksek kömür alanları için üretime açıldığı belirtildi.

15 bin 500 işçiye ekmek kapısı olduğunu ve çalışmalarının artarak devam edeceğini söyleyen Bakan Dönmez  TKİ ve TTK’nın 7 kömür sahasının daha aktif şekilde işletilmesi ile istihdam oluşturulacak , 72 milyar dolarlık gelir ekonomiye katkı sağlayacak.

Türkiye Kömür İşletmelerine ait  7 kömür sahasının ruhsat devrinin ardından bu alanların ekonomik, güvenli ve verimli bir şekilde değerlendirmiş olacağını ve ayrıca . TTK’de 3 milyon ton, TKİ’de de yılsa 15.6 milyon ton kapasaitesi artarak ilerleyeceğini açıklamış oldu.

Mevcut işletmelerde 35 bin istihdam var! Yeni açılacak sahalarla 15 bin 500 kişi daha istihdam edilecek. Toplam istihdam sayısı 50 bine ulaşacak ve dolaylı olarak yan sanayi ve hizmet sektörleri ile birlikte toplam 500 bin kişilik istihdam imkanı sağlanacağı açıklandı.

 

 

81 il için En az Lise mezunu  3860 Kişi Alım İlanı içinde  aşağıdaki form aracılığı ile başvurabilirsiniz.

 

 

Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Havalimanlarına 3 Bin 619 Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılacak
Havalimanlarına 3 Bin 619 Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılacak
O Kurum: KPSS’den 55 Puan İle Memur Alımı Gerçekleştirecek
O Kurum: KPSS’den 55 Puan İle Memur Alımı Gerçekleştirecek