Reklamı Geç
Advert

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı

Kpss Şartsız Sağlık Bakanlığı Personel alım ilanı resmi sitede yayınlandı.Sıhhat Projesi kapsamında alıncak bu personeller.“Geçici Koruma Altındaki Suriyelilerin Sağlık Statüsünün ve Türkiye Cumhuriyeti Tarafından Sunulan İlgili Hizmetlerin Geliştirilmesi Projesi” kapsamı altında alınacaklar.

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı
Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Admin
Bu içerik 28492 kez okundu.

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIM İLANI

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanında SIHHAT Projesi kapsamında Hasta Yönlendirme Personeli alımı yapılacağı ilan edildi. 

Bakanlık tarafından yayımlanan duyuruda alı yapılacak personel sayısına ilişkin bir bilgi verilmedi. 

Yayımlanan ilan metninde ayrıca Kamu Personeli Seçme Sınavına ilişkin herhangi bir koşul yer almadı. 

İLANA BAŞVURU SÜRECİ

SIHHAT Projesi kapsamında alımı yapılacağı ilan edilen Hasta Yönlendirme Personeli alım ilanına Türk vatandaşlarının yanı sıra yabancı uyruklu vatandaşlarında başvuruda bulunabileceği bildirildi. 

İlana başvuru yapacak Türk vatandaşı adaylar ve yabancı uyruklu adaylar için ayrı ayrı yayımlanan başvuru koşulları şu şekilde,

Genel Şartlar;

İlana başvuruda bulunacak tüm adaylarda genel olarak aranan başvuru koşulları; ''8 Kasım 2016 tarihli ve 676 sayılı KHK uyarınca yapılacak olan güvenlik soruşturması engeli bulunmamak. Kamu haklarından mahrum bulunmamak. T.C. Vatandaşı erkek adaylar için askerliğini tamamlamış veya askerlikten muaf olmak veya en az 3 yıl süre ile tecilli olduğunu gösterir belge sunmak. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı bulunmamak ve 01.01.1955 tarihinden sonra doğmuş olmak.''

Türk Vatandaşları İçin Yayımlanan Şartlar;

Sağlık Bakanlığı tarafından ilana başvuruda bulunacak Türk vatandaşları için açıklanan başvuru koşulları arasında, ''Mesleğini icra etmesine engel olacak sağlık sorunu bulunmamak, İyi derecede Arapça ve Türkçe bilmek Tercihen ilgili pozisyon veya benzer pozisyonlarda iş tecrübesine sahip olmak Kişiler arası olumlu ilişkiler kurabilme yeteneğine sahip olmak Mesleki gelişmelere ve yeniliklere açık olmak İyi derecede iletişim becerilerine sahip olmak.'' şartları yer alıyor. 

Yabancı Uyruklu Vatandaşlar İçin Yayımlanan Şartlar;

İlana başvuruda bulunacak yabancı uyruklu adaylardan istenilen şartlar, ''Türkiye’de yasal olarak ikamet ediyor olmak Mesleğini icra etmesine engel olacak sağlık sorunu bulunmamak İyi derecede Arapça ve Türkçe bilmek Tercihen ilgili pozisyon veya benzer pozisyonlarda iş tecrübesine sahip olmak Kişiler arası olumlu ilişkiler kurabilme yeteneğine sahip olmak Mesleki gelişmelere ve yeniliklere açık olmak İyi derecede iletişim becerilerine sahip olmak.''

İLANA BAŞVURU SÜRECİ

 ilana son başvuru tarihi 15 Nisan olarak açıklandı. 

Adaylar ilana Sağlık Bakanlığı'na bağlı Geçici Koruma Altındaki Suriyelilerin Sağlık Statüsünün ve Türkiye Cumhuriyeti Tarafından Sunulan İlgili Hizmetlerin Geliştirilmesi Projesi için açılan internet sayfası üzerinden elektronik olarak yapacaklardır. 

İlan metnine ulaşmak ve başvuruda bulunmak için TIKLAYINIZ

Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Havalimanlarına 3 Bin 619 Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılacak
Havalimanlarına 3 Bin 619 Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılacak
O Kurum: KPSS’den 55 Puan İle Memur Alımı Gerçekleştirecek
O Kurum: KPSS’den 55 Puan İle Memur Alımı Gerçekleştirecek