Reklamı Geç
Advert

Ömür Boyu Memurluk Bitiyor .

Memur alımlarının azalması ve sözleşmeli olarak alıunmasının nedenleri nelerdir. Bu konu detaylı incelemesi

Ömür Boyu Memurluk Bitiyor .
Ömür Boyu Memurluk Bitiyor . Admin
Bu içerik 17575 kez okundu.

Tabiki bu memur alımının bittiği anlamına yada kaldırılacağı anlamına gelmiyor. Nüfusa göre Alımların son 2 yılda beklenenin çok çok altında olduğu düşünülüyor.2016 yılından itibaren Memurluk alımların da hızlı bir düşüş yaşanmaya başladı. Bu tarihlerdeki alımların azalmasının en önemli sebebi ise bütçe açığı olarak nitelendirildi. Bütçe açığındaki bu artma, kadrolu ve ömür boyu süren emeklilikle de aynı yükümlülüğü getiren kadrolarda gerçekleştirdi.

Kadro alımlarını aşağıdaki tablodan inceleyebiliriz.

 Yeni alımlar yerine mevcut kadrolara iyileştirme yapmak yada sözleşmeli yapılması bu alanda rahatlatmaya gideceği hatta çözülmesi beklendi fakat beklenen büyük alımlar yerine ,daha çok yenileme ve sözleşmeli tercih edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlatmış olduğu başlayan dış ticarette TL kullanımına yönelik swap (takas) anlaşması görüşmeleri dsonucunda da

Proje bazlı yatırımlara "süper teşvik" için de başvurular alınmaya başlandı. İlk uygulamaları hayata geçmesi beklenen süper teşvikle, enerji bedeli ve kritik görevde çalışanların ücretleri devlet tarafından ödenecek. BU uygulama ile bir çok bütçe sorunu çözülecektir

Kıdem tazminatında güçlü bir fon kurulacak. Devletin fona yüzde 1 destek vermesi öngörülüyor. Bir yılın karşılığında kazanılan 30 günlük kıdem süresi korunacak. İş değiştirenin tazminatı yeni şirkete taşınacak.

TÜBİTAK Reformu değişiecek. Düzenlemeyle TÜBİTAK, yeniden yapılandırılarak teknoloji odaklı projelerin kontrollörü ve yürütücüsü

Çıraklık eğitimini bitirenlere ustalık belgesi verilecek. Kendi işini açarsa 50 bin lira devlet hibe verecek. İsterse de 100 bin lira faizsiz kredi de verilecek.

Üretim reformu paketi Meclis'e gönderilecek. Yaklaşık 726 STK, oda ve kuruma gönderilen taslakla, sadece enerji değil doğalgaza da destek verecek.

En dikkat çekieiceklerinden biri deSanayicilerin, 2015 yılında ödediği 344,2 milyon lira TRT payı kaldırılacak. Maliye Bakanlığı, şans ve talih oyunlarından kesilen bir payı TRT'ye kaynak aktaracak.

Fabrikaların hafta sonu çalışmak için belediyelerden izin alma zorunluluğu kaldırılıyor. Hafta sonu tatili muafiyetinin sanayiciye yıllık katkısının 233 milyon lira olması bekleniyor.

sana yi veOrganize sanayi bölgeleri için yılda 360 milyon lira olan emlak vergisi payı kaldırılacak. Sanayi sicili almış her sanayici için emlak vergisi kaldırılacak.

Şehir içindeki sanayi sitelerinin taşınması, mülk sahiplerinin rızası ile gerçekleştirilecek.

 

Sanayi yatırımlarına ilişkin zeytinlik sahalarının korunması konusunda kanunda boşluklar söz konusu. İlk 1939'da çıkan ve 1995'te revize edilen yasa güncellenecek.

Zeytinlik sahalarına sanayi bölgesi kurmasına kurul karar verecek. Bu kurul, iller bazında valinin başkanlığında kurulacak. İzin, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında olacak.

Enerji sınıfı ürün kullanımında "A+++" ürünleri denetlemede etkinlik artırılacak.

Türkiye'deki başarılı OSB'ler yurt dışında da OSB kurabilecekler.Geliştirme için de özel destekler verilecek

Büyük yatırımlarda sanayiciler tarafından yönetilecek özel endüstri bölgelerinin kurulmasının önü açılacak.

Arazi şartları çok uygun oymayan bazı bölgelerde, deniz doldurma yoluyla endüstri bölgesi kurulmasının önü açılacak.

OSB'ler, gyo ortaklıkları kurabielceklerdir.

Özel sektörde de bu alanda da yetiştirilip yönlendirme modelleri dikkat çekiyor. Bu dikkat çekenlerin en başında  3860 Alım haberini buraya tıklayarak takip edebilirsiniz.Burada sistem yeni teşvik paketlerine uygun eğitimli Personel teşvikli firma ve bir araya gelmesi

 

Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
Meryem Ekinci     2018-11-19 Bende basvuru yaptim insallah onaylanir basvuruda neye dikkat ediliyor bilen var mi herkesin onaylanmiyor neye gore onaylaniyor acaba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Havalimanlarına 3 Bin 619 Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılacak
Havalimanlarına 3 Bin 619 Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılacak
O Kurum: KPSS’den 55 Puan İle Memur Alımı Gerçekleştirecek
O Kurum: KPSS’den 55 Puan İle Memur Alımı Gerçekleştirecek