Reklamı Geç
Advert

Milli Savunma Bakanlığı Memur Alımı Gerçekleştirecek

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Personel Temin Dairesi Başkanlığı web adresi üzerinden yayımlanan duyuruda, bakanlık bünyesine KPSS puanları üzerinden memur alımı yapılacağı aktarıldı.

Milli Savunma Bakanlığı Memur Alımı Gerçekleştirecek
Milli Savunma Bakanlığı Memur Alımı Gerçekleştirecek Admin
Bu içerik 1863 kez okundu.

Duyuruda en az lise mezunu olan adayların başvuru yapabileceği ve ilgili şartları taşıyan kişilerin 8. dereceden kadroda Ankara' da Genel Kurmay Başkanlığı karargahında meslek hayatı boyunca görev yapmak üzere istihdam edileceği belirtildi. 

Başvurular 28 Aralık 2018- 15 Şubat 2019 tarihleri arasında yürütülecek ve alımlar toplamda 10 kişilik olacak. Bu msb memur alımı için için alınacak kişiler Silahlı Kuvvetler Uzman Yardımcısı olarak istihdam edileceklerdir.

Duyuruda msb lise mezunu memur alımı için en az lise mezunu olan adayların başvuru yapabileceği vurgulanmıştır. Yayımlanan kılavuzda lise mezunu olan adayların diplomalarını sisteme yüklemeleri gerekli olup, önlisans ve lisans düzeyinden adayların kılavuzlarının YÖK sisteminden çekileceği belirtilmiştir.

Başvuru yapacak olan adayların 35 yaşını aşmamış olmaları gerekmektedir. KPSS puanının en az 70 olması, 657 sayılı kanunun 48. maddesinde belirtilen şartların taşınması gerektiği belirtilen ilanda; adayların başvurular için ilan kılavuzuna detaylıca göz atması gerekmektedir. 

Yayımlanan milli savunma bakanlığı msb memur alımı için kılavuza aşağıdaki bağlantıdan erişim sağlamak mümkündür. Başvuru yapacak adayların bu kılavuzu dikkatli okuyarak başvurularını gerçekleştirmeleri faydalarına olacaktır. 

Çevrimiçi (online) ön başvurular, 28 Aralık 2018-15 Şubat 2019 tarihleri arasında https://personeltemin.msb.gov.tr adresi üzerinden yapılacaktır. 15 Mart 2019 tarihinden sonra ön başvurusu kabul edilen adayların isim listesi https://personeltemin.msb.gov.tr adresinde tebliğ niteliğinde yayımlanacaktır.

Milli Savunma Bakanlığı KPSS puanları üzerinden memur alımı Genel Kurmay Başkanlığı msb memur alımı için Silahlı Kuvvetler Uzman Yardımcısı YÖK sistemi msb lise mezunu memur alımı için en az lise mezunu KPSS puanının en az 70
Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Bünyesinde İdari Sözleşmeli Büro Personeli Alımı Yapılacak
İŞKUR Bünyesinde İdari Sözleşmeli Büro Personeli Alımı Yapılacak
İŞKUR Üzerinden Almanya 10 Bin İşçi Alımı Yapacak
İŞKUR Üzerinden Almanya 10 Bin İşçi Alımı Yapacak