Reklamı Geç
Advert

Dışişleri Bakanlığı 30 Memur Alımı Yapıyor

Dışişleri Bakanlığı 30 memur alım ilanı yayınladı. Ayrıntılara haberimizden ulaşabilirsiniz.

Dışişleri Bakanlığı 30 Memur Alımı Yapıyor
Dışişleri Bakanlığı 30 Memur Alımı Yapıyor Sıla
Bu içerik 4576 kez okundu.

Dışişleri Bakanlığı bünyesinde görevlendirmek üzere memur alım ilanı yayınladı. Bu kapsamda 30 memur alımı yapılacak. Başvuruda bulunacak adayların belirlenmiş olan bazı şartlara uyum sağlaması gerekiyor. Dışişleri Bakanlığı 30 personel alımı başvuruları  12 Ekim 2017 tarihinde başlayacak. Adaylar başvurularını 31 Ekim 2017 tarihine kadar yapacaklar.

Bakanlık'ta istihdam edilecek olan sözleşmeli personellerden KPSS şartı aranmayacak. Adayların başvuruda bulunabilmeleri için 35 yaşını doldurmamış olmaları gerekiyor.

Adayların YDS yabancı dil sınavından İngilizce, Almanca, Fransızca dillerinin birinden en az 85 almış olmaları gerekmektedir. Ayrıca adayların Sosyaloji, Halkla İlişkiler, Finans, Psikoloji, Tarih, İşletme, iktisat, siyaset bilimi, kamu yönetimi, işletme mezunu olmaları gerekmektedir.

Ayrıca; 657 sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesinde yer alan şartlara sahip olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, sağlık durumunun çalışmak için uygun olması, sağlık durumun çalışmak için uygun olması, arşiv araştırması ve güvenlik soruşturmasının olumlu sonuçlanması, erkek adaylar için askerlik görevinin yapılmış olması gerekmektedir.

Dışişleri Bakanlığı giriş sınavı başvuruları 12 Ekim 2017 tarihinde başlayacak. Başvurular 31 Ekim 2017 tarihinde sona erecek. Başvurular e-devlet aracılığı ile yapılacaktır.

İŞKUR İŞ  Garantili Eğitim Sadece 720 kİşi Alınıyor Detaylar İçin TIKLAYINIZ 

MEMUR ALIM İLANLARINDAN ANINDA HABERİNİZ OLMASINI İSTİYORSANIZ TIKLAYINIZ

Dışişleri Bakanlığı memur alım
Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Havalimanlarına 3 Bin 619 Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılacak
Havalimanlarına 3 Bin 619 Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılacak
O Kurum: KPSS’den 55 Puan İle Memur Alımı Gerçekleştirecek
O Kurum: KPSS’den 55 Puan İle Memur Alımı Gerçekleştirecek