Reklamı Geç
Advert

Adalet Bakanlığı 2018 Memur Alımları Ne Zaman Yapılacak? Hangi Kadrolarda Alım Yapılacak?

Adaylar Adalet Bakanlığı'nın personel alım ilanı yayınlamasını bekliyor. Peki ilan ne zaman yayınlanacak? Ayrıntılar haberimizde...

Adalet Bakanlığı 2018 Memur Alımları Ne Zaman Yapılacak? Hangi Kadrolarda Alım Yapılacak?
Adalet Bakanlığı 2018 Memur Alımları Ne Zaman Yapılacak? Hangi Kadrolarda Alım Yapılacak? Sıla
Bu içerik 4233 kez okundu.

Memur olma hayali kuran binlerce aday kamu kurumlarının memur alım ilanı yayınlamasını bekliyor. Kamu kurumları memur alım ilanlarını resmi internet siteleri ve Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yayınlıyor. 2018 yılı içinde Adalet Bakanlığı'nın farklı kadrolarda çok sayıda personel alımı yapacağı ile ilgili açıklamalar yapılmıştı.

.Adalet Bakanlığı 2018 yılının başından sonuna kadar  çok sayıda memur alımı yapacağını sizlerle paylaşmıştık. Adaylar büyük bir merakla Adalet Bakanlığı'nın personel alımı yapmasını bekliyor. Kamu kurum ve kuruluşlarının memur alımında Maliye Bakanlığı Adalet Bakanlığı'na oldukça fazla kadro veriyor.

Yapılan açıklamalara göre Adalet Bakanlığı bünyesinde 54 Bin 614 kişilik boş kadro bulunuyor. Adalet Bakanlığı boş kadero sayısı şu şekilde; Teknik hizmetler sınıfı kadrolarından Bin 629, Genel İdare Hizmetleri sınıfından 33 Bin 304, hakim ve savcı sınıfında 8 Bin 418, sözleşmeli personel 3 Bin 616, yardımcı hizmetler sınıfında 2 Bin 917 boş kadrolar bulunuyor.

Sözleşmeli personel 4/c kadrolarında 2.479, sağlık hizmetleri sınıfında 1.59, eğitim ve öğretim sınıfından 660 kişilik boş kadro bulunuyor.

Adalet Bakanlığı geçtiğimiz aylarda memur alımının bir kısmını gerçekleştirmişti. Yayınlanan ilanlarla zabıt katibi, mübaşir,infaz koruma memuru, adli personel alımları yapılmıştı. Yayınlanan bu ilanlara gösterilen talep oldukça fazla oldu. 

Alım ilanlarının ne zaman yayınlanacağı hakkında net bir bilgi verilmedi ilan yayınlandığında facebook grubumuz Güncel Haber Servisinden sizlerle paylaşacağız.

İŞKUR İŞ  Garantili Eğitim Sadece 830 kİşi Alınıyor Detaylar İçin TIKLAYINIZ 

MEMUR ALIM İLANLARINDAN ANINDA HABERİNİZ OLMASINI İSTİYORSANIZ TIKLAYINIZ

.Adalet Bakanlığı
Facebook Grubuna Katılın
Habere bir yorum bırak
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Havalimanlarına 3 Bin 619 Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılacak
Havalimanlarına 3 Bin 619 Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılacak
O Kurum: KPSS’den 55 Puan İle Memur Alımı Gerçekleştirecek
O Kurum: KPSS’den 55 Puan İle Memur Alımı Gerçekleştirecek